Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zespół Laska kontra zespół Macierewicza

0
Podziel się:

Kolejne starcie zespołów badających katastrofę smoleńską. Maciej Lasek oskarżył grupę parlamentarzystów pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza o niebywałą manipulację.

Na zdj. Maciej Lasek
Na zdj. Maciej Lasek (Adam Guz/Reporter)

Kolejne starcie zespołów badających katastrofę smoleńską. Maciej Lasek oskarżył grupę parlamentarzystów pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza o niebywałą manipulację. Poseł PiS w odpowiedzi zarzuca Laskowi kłamstwo.

Maciej Lasek mówił, że członkowie sejmowego zespołu badającego przyczyny tragedii zmanipulowali raport Edmunda Klicha. Zarzucił parlamentarzystom, że wybiórczo potraktowali informacje zawarte w oficjalnych dokumentach.

Według Macieja Laska, o manipulacji świadczy to, że pominięto uwagi Edmunda Klicha do przyczyny katastrofy. Akredytowany przedstawiciel Polski przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym zaliczył do nich brak właściwej reakcji dowódcy statku powietrznego, brak reakcji załogi na ostrzeżenia systemu TAWS, wykorzystanie wysokościomierza podczas podchodzenia nieprecyzyjnego, oraz niepodjęcie decyzji o odlocie na lotnisko zapasowe.

Z kolei Edward Łojek z rządowego zespołu oświadczył, że dziwi go dobór ekspertów współpracujących z Antonim Macierewiczem. Przypomniał, że jeden z profesorów zaprzeczył, że działa w parlamentarnym zespole, inny ekspert okazał się niewiarygodny.
Edward Łojek podkreślił, że zespół parlamentarny wciąż nie stworzył dokumentu, z którym merytorycznie można by dyskutować. Ekspert wyraził nadzieję, że takie materiały zostaną przygotowane na konferencję poświęconą katastrofie smoleńskiej, zapowiadaną przez szefa PAN profesora Michała Kleibera.

Antoni Macierewicz w odpowiedzi utrzymuje, że twierdzenie, iż 10 kwietnia 2010 roku rządowy tupolew uderzył w brzozę jest nieprawdziwe. Polityk dodał, że w raporcie Jerzego Millera, we wszystkich wypowiedziach Macieja Laska i we wszystkich wypowiedziach ekspertów rządowych nie przedstawiono na takie zderzenie ani jednego dowodu.

Macierewicz zaznaczył, że jest gotów do uczciwej debaty z Maciejem Laskiem i jego zespołem na uczciwych warunkach. Dodał, że Lasek powinien przedstawić dowód na to, że tupolew z prezydentem na pokładzie uderzył w brzozę, gdyż w przeciwnym razie debata z kimś, kto okłamuje opinię publiczną, będzie bardzo trudna.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz nie rezygnuje. Jego zespół... Kolejna Konferencja Smoleńska odbędzie się już w październiku. Awantura o wyjaśnienie przyczyn katastrofy trwa w najlepsze.
Eksperci Macierewicza odzyskają wiarygodność? Mariusz Kamiński skrytykował ujawnienie części zeznań złożonych przez ekspertów zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej
Pokazali zeznania ekspertów Macierewicza - _ Od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem i modelarstwem _ - zeznał jeden. Drugi jako dziecko widział wybuchające stodoły.
KOMENTARZE
(0)