Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
17.10.2012 14:31

Zdjęcia ze Smoleńska. Jego zdaniem Rosja ignoruje Polskę w tej sprawie

Do MSZ został wezwany dziś ambasador Rosji. To działania o charakterze rutynowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Rząd premiera Donalda Tuska nie jest dla Rosji partnerem, jedynym wyjściem w tej chwili jest powołanie komisji międzynarodowej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wczoraj Radio ZET podało, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

_ - Przekazanie wszystkiego Rosji, zachowanie, które miało miejsce 10, 11 kwietnia 2010 roku, całkowita abdykacja prowadzi do tego, co widzimy, to jest naoczne, a jedynym wyjściem w tej chwili to jest powołanie komisji międzynarodowej _ - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej.

Pytany, co polski rząd powinien zrobić w tej sprawie, prezes PiS powiedział: _ Działania o charakterze rutynowym - jak wezwanie ambasadora, czy interwencje ministra sprawiedliwości - zostały podjęte, to też jest pewien postęp. Na szczęście trochę zmieniły się wyniki sondaży, w związku z tym następują pewne działania, których by pewnie wcześniej też nie podjęto _. _ W tej chwili jest po prostu za późno, ten rząd nie jest dla Rosji żadnym partnerem w tej sprawie _ - podkreślił jednak Kaczyński.

Według ABW zdjęcia niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach internetowych 28 września. Szef ABW Krzysztof Bondaryk 1 października skierował do szefa Rosyjskiej Służby Bezpieczeństwa (FSB) pismo o wyjaśnienie sprawy. Prokurator generalny Andrzej Seremet ma zwrócić się dziś do szefa Komitetu Śledczego Rosji Aleksandra Bastrykina w tej sprawie. Prokuratura podkreśla, że zdjęcia na pewno nie pochodzą z akt polskiego śledztwa w sprawie katastrofy

Z powodu opublikowania w internecie drastycznych zdjęć ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, do MSZ został wezwany dziś ambasador Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Tusk powinien podać się do dymisji" Jacek Sasin, poseł PiS, powiedział, że przeprosiny premiera były gorzkie, gdyż z jego przemówienia Tuska wynikało, iż nie ma on sobie i swoim pracownikom nic do zarzucenia.
Raport Antoniego Macierewicza jest już w sieci Według niego, _ najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy pod Smoleńskiem były... _. Tutaj znajdziesz cały dokument.
Kaczyński to najwybitniejszy Polak? Wszyscy, którzy negują jego znaczącą rolę mówią nieprawdę, twierdzi prezes PiS.
Tagi: katastrofa smoleńska, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz