Notowania

mariusz kamiński
04.12.2012 11:45

Zdjęcia agenta Tomka zbulwersowały byłego szefa CBA

To jest złamanie podstawowych standardów etycznych. Tak nie wolno robić!

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Były szef CBA, Mariusz Kamiński, przyznaje że niektóre spośród zdjęć są przykładem braku profesjonalizmu. - _ Były dwa zdjęcia, które rzeczywiście mogą bulwersować i mnie też bulwersują. Mówię o tych, które pokazują moment tuż przed operacją kontrolowanego wręczenia łapówki, gdzie Tomasz Kaczmarek liczy pieniądze. Takie zdjęcie nie powinno było zostać zrobione _ - przyznał Mariusz Kamiński, obecnie wiceprezes PiS * *na antenie Radia ZET.

Kamiński powiedział, że zapytał agenta Tomka, a dziś posła PiS Tomasza Kaczmarka o okoliczności powstania fotografii. - _ On mówi, że zdjęcie zostało zrobione bez jego wiedzy, a kiedy zorientował się, że ktoś z funkcjonariuszy robi mu to zdjęcie, zaprotestował. Przełożony polecił zniszczyć to zdjęcie. Niestety, ta osoba tego zdjęcia nie zniszczyła i po latach sprzedała je gazecie _- wyjaśniał Mariusz Kamiński w rozmowie z Moniką Olejnik. - _ Niestety zwierzchnik nie wyegzekwował skutecznie zniszczenia tych zdjęć. To naprawdę jest przykre _ - dodał.

Zdaniem wiceprezesa PiS _ problem jest tak naprawdę nie z zachowaniem posła Kaczmarka, ale z naruszeniem wszystkich zasad etycznych przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" . - Dlaczego " Gazeta Wyborcza" tak eksponuje te zdjęcia? Jakim prawem? To jest złamanie podstawowych standardów etycznych. Tak nie wolno robić! To naruszanie standardów etycznych, to jest bardzo nieładne. Dlaczego "Gazeta Wyborcza" to robi? _ - pytał Kamiński.

Przypomniał, że z wyjątkiem dwóch zdjęć, które nie powinny powstać, pozostał pochodzą z dwóch imprez towarzyskich. - _ W jednym uczestniczyłem pół roku po odwołaniu mnie ze służby, w prywatnym mieszkaniu, gdzie zostałem zaproszony na kolacji z okazji odejścia na emeryturę przez mojego byłego podwładnego. Druga grupa zdjęć to zdjęcia imienin Tomasza Kaczmarka. To było prywatnego spotkanie towarzyskie _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Agent Tomek chce kontroli u premiera Według posła, doszło do ewidentnego złamania prawa. Między innymi niedopełnieniu obowiązków przez ministra Tomasza Arabskiego.
Umorzyli skargę Sawickiej. Agent Tomek... Sąd oddalił wniosek obrońców, powołując się na zapis prawa, że mogą o to wystąpić tylko prokurator (który nadaje ten status) lub sam świadek.
Agent Tomek pozywa Krzywonos. A sąd... Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin za wypowiedź Krzywonos z kampanii wyborczej.
Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz