Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zderzenie pociągów w Szwajcarii. Zawinił maszynista

0
Podziel się:

Do zderzenia dwóch pociągów w Szwajcarii doszło najprawdopodobniej z winy maszynisty - poinformowała dziś prokuratura.

Zderzenie pociągów w Szwajcarii. Zawinił maszynista
(AP/Fotolink/East News)

Wczorajsze zderzenie dwóch lokalnych pociągów w kantonie Vaud na południowym zachodzie Szwajcarii spowodował najprawdopodobniej maszynista jednego z nich, który zlekceważył czerwone światło - poinformowała dziś prokuratura w Lozannie.

Do czołowego zderzenia doszło wczoraj wieczorem w pobliżu dworca w miejscowości Granges-pres-Marnand, 35 kilometrów od Lozanny. W katastrofie zginął 24-letni maszynista, będący zapewne jej sprawcą. 54-letni maszynista drugiego składu wyskoczył z niego po uruchomieniu systemu hamulcowego i ocalał - powiedział rzecznik policji kantonu Vaud Christophe Sauterel.

W wypadku odniosło obrażenia 25 pasażerów - podały dziś władze, korygując w ten sposób w dół wcześniejszą informację o 35 rannych. Trzech poszkodowanych, w tym dziecko, przebywa nadal w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe fakty na temat katastrofy w Hiszpanii Zarzucono mu _ czyn przestępczy związany z wypadkiem _. Policja zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych katastrofy z 80 do 78.
Katastrofa samolotu w Rumunii. Są ofiary Pięć osób, w tym troje obywateli Niemiec, zginęło w katastrofie śmigłowca, który runął do jeziora w pobliżu miasta Targu Mures w rumuńskim Siedmiogrodzie.
Kolizja pociągów pod Lozanną, 44 rannych Rzecznik kantonu Olivier Gaudard powiedział, że jedna osoba musi jeszcze zostać wydobyta z uszkodzonego pociągu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)