Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbiorowy gwałt w Indiach. Podejrzani są w areszcie

0
Podziel się:

Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie młodej fotoreporterki w Bombaju.

Zbiorowy gwałt w Indiach. Podejrzani są w areszcie
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)
bEChndzF

Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonanie w Bombaju zbiorowego gwałtu na młodej fotoreporterce. Dwóch ostatnich zatrzymano wczoraj wieczorem - poinformowała indyjska policja.

23-letnia indyjska fotoreporterka wciąż przebywa w szpitalu, gdzie przychodzi do siebie po gwałcie, jakiego dopuściło się na niej w czwartek wieczorem pięciu mężczyzn w opuszczonej fabryce, gdzie kobieta była wraz z kolegą i robiła zdjęcia dla swojej redakcji. Dziennikarka jest w stanie stabilnym, ale ma liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne.

Policja aresztowała czterech podejrzanych w Bombaju, a ostatniego w Delhi. Pierwszego, 19-letniego podejrzanego aresztowano w piątek. Policja nie podała szczegółów na temat pozostałych zatrzymanych.

bEChndzH

Do napaści doszło na terenie dawnej dzielnicy przemysłowej Bombaju. Według policji podejrzani zbliżyli się do pary fotoreporterów pod pretekstem pomocy w uzyskaniu zezwolenia na fotografowanie wnętrza zrujnowanego budynku. Następnie rozdzielili parę, towarzysza dziewczyny związali i pobili. Kobiecie grożono okaleczeniem rozbitą butelką i ujawnieniem jej personaliów, gdyby powiadomiła policję.

Gwałt w Bombaju, uważanym za najbezpieczniejsze dla kobiet miasto w Indiach, wywołał wielkie oburzenie. Przypomniał o podobnym zdarzeniu z grudnia 2012 roku, kiedy to gwałtu zbiorowego dokonano na 23-letniej studentce, która zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Tamten atak sprawił, że w Indiach, gdzie rolę dominującą grają mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

Po czwartkowym gwałcie policja znalazła się pod kolosalną presją, by jak najszybciej zatrzymać sprawców przestępstwa. Posterunek policji w Bombaju prowadzący śledztwo odwiedził w sobotę wieczorem minister spraw wewnętrznych stanu Maharasztra, w którym leży Bombaj R.R. Patil; na szybkie ukaranie winnych nalega też rząd w Delhi. Pięciu podejrzanym grozi kara do 20 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoreporteka ofiarą zbiorowego gwałtu Według mediów dwaj mężczyźni napadli na kobietę wczoraj wieczorem w dawnej fabryce tekstyliów, która obecnie stoi w ruinie. Kobieta robiła tam fotografie
Dożywocie dla sprawców zbiorowego gwałtu Sześciu Indusów sądzonych w sprawie zbiorowego gwałtu na 39-letniej szwajcarskiej turystce zostało dzisiaj skazanych - podała indyjska agencja PTI.
Pisarka broni Marszu Szmat Kobieta nigdy nie jest winna gwałtu, ale ofiary przemocy seksualnej to nie przerażone i bezwolne istotki, wymagające opieki.
bEChndAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)