Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gowin
17.10.2012 17:59

Zbigniew Ziobro zarzuca Gowinowi, że chce deregulacji zawodu złodzieja kieszonkowego

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin proponuje deregulację zawodu złodzieja kieszonkowego - tak politycy Solidarnej Polski Marzena Wróbel i Zbigniew Ziobro odnieśli się do propozycji uznania kradzieży do tysiąca złotych za wykroczenie, a nie przestępstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin proponuje deregulację zawodu złodzieja kieszonkowego - tak politycy Solidarnej Polski Marzena Wróbel i Zbigniew Ziobro odnieśli się do propozycji uznania kradzieży do tysiąca złotych za wykroczenie, a nie przestępstwo.

_ - Propozycje ministra Gowina to jego twórczy wkład w prace nad deregulacją zawodów. Tym razem proponuje deregulację zawodu złodzieja kieszonkowego _ - powiedziała posłanka SP Marzena Wróbel na środowej konferencji w Sejmie_ . - Gratulujemy panu ministrowi znakomitych pomysłów _ - dodała.

Z kolei zdaniem lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, po wejściu w życie tej propozycji, _ policja będzie bezradna _ wobec kradzieży mienia do wartości tysiąca złotych, a złodzieje będę się rozzuchwalać i popełniać coraz cięższe przestępstwa. _ To droga do gwałtownego wzrostu przestępczości przeciwko mieniu w całej Polsce _ - przestrzegał.

Polityk podkreślił, że przeciwko sprawcom wykroczeń nie mają zastosowania przepisy dot. recydywy, czy inne konsekwencje przewidziane w Kodeksie karnym. _ Rząd chce zrobić wielki prezent przestępcom _ - ocenił.

O tej propozycji mówił na środowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który zaprezentował dokonania i zamierzenia swego resortu. Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa karnego, która ma zmienić próg kwotowy między przestępstwami a wykroczeniami przeciwko mieniu z 250 zł do kwoty 1 tysiąca zł (chodzi o kradzież, przywłaszczenie, zniszczenie rzeczy).

Zarazem rząd chce wprowadzić możliwość umorzenia postępowania w takiej sprawie - na wniosek pokrzywdzonego przestępstwem - w przypadku pojednania się z nim sprawcy i naprawienia szkody lub zadośćuczynienia krzywdzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne zawody mają być uwolnione. Sprawdź, które tym razem Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało listę 91 zawodów przeznaczonych do deregulacji.
Ziobro tylko kokietuje Gowina. Jak zawsze Małgorzata Kidawa-Błońska z PO ocenia słowa ministra sprawiedliwości.
Gowin w ogniu krytyki. "Nieprzyzwoite słowa" SLD jest wściekłe, a PiS i Solidarna Polska twierdzą, że minister Jarosław Gowin nie powinien przepraszać za swoją wypowiedź.
Tagi: gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz