Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zbigniew Ziobro przed Trybunałem Stanu. "To tragifarsa"

0
Podziel się

- To gremium jest tragifarsą, a nie poważnym organem śledczym - powiedział Zbigniew Ziobro przed posiedzeniem komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

Zbigniew Ziobro przed Trybunałem Stanu. "To tragifarsa"
(Dobuszynski/Reporter)
bErHhFhN

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stawił się dziś na zamkniętym posiedzeniu sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej. Według Ziobry komisja to tragifarsa, a zarzuty wobec niego są fałszywe.

Wnioski o postawienie Ziobry oraz Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu pod koniec ubiegłego roku złożyła Platforma Obywatelska. Podpisało się pod nimi ok. 150 posłów, nie tylko z PO, ale też z Ruchu Palikota i SLD. Kaczyńskiemu i Ziobrze zarzuca się naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach obu wniosków jest też mowa o działaniach nakierowanych na _ walkę z układem _. PO powołuje się m.in. na materiały dowodowe dwóch komisji śledczych: ds. śmierci Barbary Blidy oraz ds. nacisków.

_ To gremium jest tragifarsą, a nie poważnym organem śledczym, no bo jak traktować poważnie organ, który z natury rzeczy ma gwarantować obiektywizm postępowania, a są tam (w składzie komisji) ludzie, którzy są ze mną, nie tylko w politycznym, ale też osobistym sporze _ - powiedział Ziobro dziennikarzom przed posiedzeniem komisji.

bErHhFhP

Jak ocenił, niektóre osoby zasiadające w tej komisji powinny stanąć przed Trybunałem Stanu i odpowiadać za realne afery. _ Dzisiaj przed komisją ma odpowiadać ktoś, kto walczył z korupcją i upominał się o uczciwą i bezpieczną Polskę i bezpieczeństwo Polaków _ - mówił o sobie Ziobro.

Członek komisji, szef SLD Leszek Miller powiedział dziennikarzom, że _ interesują go wszystkie kwestie, które są we wniosku o postawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu, dotyczące przekroczenia uprawnień i nadużycia władzy _.

Zdaniem przewodniczącego komisji Andrzeja Halickiego (PO), Ziobro będzie miał na posiedzeniu komisji okazję, by odnieść się do zarzutów i bronić swojego dobrego imienia.

Poseł PiS Andrzej Duda powiedział z kolei, że wnioski wobec Ziobry, jak i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego _ nie mają sensu _. _ Niewykluczone, że ten wniosek służy ośmieszeniu komisji odpowiedzialności konstytucyjnej _ - ocenił.

bErHhFhV

Wniosek o postawienie premiera lub ministra przed Trybunałem Stanu może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów. Decyzja o postawieniu członka Rady Ministrów przed Trybunałem Stanu zapada, jeśli zagłosuje za nią co najmniej 3/5 (276) posłów. Zarówno Ziobro jak i Kaczyński stwierdzali wielokrotnie, że nie widzą żadnych podstaw do postawienia ich przed TS. Kaczyński został wezwany na przesłuchanie przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej na 12 września.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie osądzą Jarosława Kaczyńskiego? PO złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS pod koniec ubiegłego roku.
Jest zgoda ws. odwołania ministra transportu _ - Mamy wymaganą liczbę podpisów _- poinformował Zbigniew Ziobro.
Ziobro przez Trybunałem? Będzie wniosek o... Oba wnioski zostały na początku października ub.r. przedłożone do podpisu nie tylko parlamentarzystom PO, ale również innym klubom parlamentarnym.
bErHhFiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)