Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbigniew Ziobro pogodzi polityków w sprawie Smoleńska?

1
Podziel się:

Jego zdaniem komisja pod przewodnictwem osób spoza polityki, np. prezesa PAN, współdziałającą z ekspertami krajowymi i zagranicznymi mogłaby przedstawić wiarygodny raport na temat przyczyn katastrofy.

Zbigniew Ziobro pogodzi polityków w sprawie Smoleńska?
(Maj/Reporter)
bESqhIWd

Solidarna Polska chce, by projektem uchwały ws. powołania _ wysokiej komisji obywatelskiej _ do zbadania katastrofy smoleńskiej zajął się Sejm na posiedzeniu plenarnym, a nie komisja ustawodawcza - powiedział prezes tej partii Zbigniew Ziobro.

Jak powiedział Ziobro dziennikarzom, projekt uchwały ma być w najbliższych dniach omawiany przez komisję ustawodawczą. _ - Solidarna Polska w poniedziałek złoży pismo do pani marszałek, domagając się, aby projekt powołania tejże komisji mógł trafić na salę plenarną, ponieważ to jest sprawa, nad którą powinni pochylić się wszyscy posłowie, to jest polska racja stanu, aby powołać takiego arbitra _ - zapowiedział Ziobro.

Jego zdaniem komisja pod przewodnictwem osób spoza polityki, np. prezesa PAN, współdziałającą z ekspertami krajowymi i zagranicznymi mogłaby _ przedstawić wiarygodny raport _.

bESqhIWf

_ - Dzisiaj trwanie na stanowiskach z jednej strony rządu, który mówi, że wszystko jest już jasne i nic nie trzeba w tej sprawie robić, mimo że popełnił liczne błędy, oddając śledztwo i pozostawiając dowody w rękach rosyjskich, z drugiej strony stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, który nie czekając na pełne wyjaśnienie sprawy, orzeka, że mamy do czynienia z mordem i zbrodnią zamachu, do niczego nie prowadzi. To prowadzi do narastania gigantycznego konfliktu w kraju, do tego, że możemy być rozgrywani przez inne państwa, służby rosyjskie _ - powiedział Ziobro.

_ - To nie były dobre słowa, one też źle wpłynęły na wyjaśnianie samej katastrofy smoleńskiej _ - ocenił Ziobro wypowiedzi Kaczyńskiego po niedawnej publikacji _ Rzeczpospolitej _.

Poinformował też, że SP wystąpi do komisji etyki poselskiej w związku ze sformułowaniami użytymi ostatnio przez Janusza Palikota. Ziobro powiedział, że chodzi o wypowiedzi dla mediów, w których Palikot wylot delegacji do Smoleńska nazwał _ pijacką wyprawą _, a także kilka wcześniejszych wypowiedzi Palikota. Ziobro za _ rzecz niezwykle skandaliczną _ uznał nazwanie przez Palikota Romana Dmowskiego _ faszystą i hitlerowcem _.

Ziobro zwrócił też uwagę, że w przyszłym tygodniu w Katowicach, z udziałem parlamentarzystów z kilku krajów europejskich, odbędzie się konferencja w sprawie pakietu klimatycznego, zakładającego redukcję emisji dwutlenku węgla, zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystania energii odnawialnych. _ - Rozpoczynamy wielką akcje zbierania miliona podpisów pod wnioskiem o zawieszenie pakietu klimatyczno-energetycznego _ - powiedział szef SP.

bESqhIWl

_ - Może okazać się, że bilans wejścia Polski do Unii Europejskiej będzie zerowy, jeśli nie podejmiemy wszelkich działań dla zawieszenia tego niezwykle szkodliwego i groźnego dla nas pakietu energetyczno-klimatycznego _ - dodał. Przywołał szacunki, według których dostosowanie polskiej gospodarki, uzależnionej od spalania węgla, może kosztować do 300 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara za "pijacką eskapadę" do Smoleńska? Zbigniew Ziobro powiedział, że nie zgadza się na obrażanie byłego prezydenta i innych ofiar katastrofy smoleńskiej.
Będzie komisja ws. katastrofy smoleńskiej? Międzynarodowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tego chce klub Solidarnej Polski.
Ziobro rzuca wyzwanie Donaldowi Tuskowi Lider SP podkreślił, że bardzo szanuje propozycję PiS zorganizowania debaty gospodarczej z ekonomistami.
bESqhIWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
eklos
3 miesiące temu
Ale jaja !!!!!!