Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu?

0
Podziel się:

Oba wnioski zostały na początku października ub.r. przedłożone do podpisu nie tylko parlamentarzystom PO, ale również innym klubom parlamentarnym.

Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu?
(Dobuszynski/Reporter)
bECKGXOZ

Wiceszef sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej Arkadiusz Mularczyk (SP) zapowiedział w czwartek, że będzie wnioskował o _ wyrzucenie do kosza _ wniosku o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Według SP wniosek to bubel prawny.

_ - Jako wiceszef komisji będę wnosił o zwrot tego wniosku do wnioskodawców, czyli do klubów PO, Ruchu Palikota i SLD po to, żeby został wyrzucony do kosza. Nie da się go uzupełnić w taki sposób, który mógłby się zakończyć skierowaniem do Trybunału Stanu _ - oświadczył Mularczyk na czwartkowej konferencji prasowej.

Mularczyk podkreślił też, że zna opinie prawników, którzy wykazują _ niekompletność i absurdalność _ wniosku o Trybunał Stanu dla Ziobry. _ - Sformułowano szereg zarzutów o charakterze formalnym i proceduralnym _ - zaznaczył polityk SP. Zdaniem polityków Solidarnej Polski, PO _ wyspecjalizowała się w igrzyskach _ i próbuje nimi przesłonić realne problemy życia codziennego Polaków. Zarówno Mularczyk, jak i uczestnicząca w konferencji prasowej posłanka Beata Kempa zapewniali, że Solidarna Polska _ stoi murem za Zbigniewem Ziobrą _.

bECKGXPb

_ - Apelujemy do Donalda Tuska, aby stanął do czystej walki politycznej i aby nie wykorzystywano konstytucyjnych organów państwa do brutalnych ataków na opozycję. Stańmy na ubitej ziemi, ale stosujmy wobec siebie metody, które są stosowane w cywilizowanym świecie - _ powiedziała Kempa.

_ _

Sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej zajmie się w czwartek wnioskami o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry iJarosława Kaczyńskiego.Komisja - na posiedzeniu zamkniętym - zaopiniuje m.in. zgodność wniosków z przepisami Kodeksu postępowania karnego. Jeśli wnioski będą niepełne, to - zgodnie z ustawą o Trybunale Stanu - wnioskodawcy będą mieli 14 dni na ich uzupełnienie.

_ _

bECKGXPh

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu pod koniec ubiegłego roku. PO zarzuca b. premierowi oraz b. ministrowi sprawiedliwości naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. W uzasadnieniach obu wniosków jest też mowa o działaniach nakierowanych na walkę z układem. W uzasadnieniu wniosków PO powołuje się m.in. na materiały dowodowe dwóch komisji śledczych: ds. śmierci Barbary Blidy oraz komisji ds. nacisków.

Oba wnioski zostały na początku października ub.r. przedłożone do podpisu nie tylko parlamentarzystom PO, ale również innym klubom parlamentarnym. Ostatecznie podpisało się pod nimi ok. 150 posłów, w tym 84 z PO; pozostali to posłowie z Ruchu Palikota i SLD. Wniosek o postawienie premiera lub ministra przed Trybunałem Stanu może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów. Decyzja o postawieniu członka Rady Ministrów przed Trybunałem Stanu zapada, jeśli zagłosuje za nią co najmniej 3/5 (276) posłów.

Czytaj więcej o Trybunale Stanu dla Ziobry w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/m213308.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;i;ziobro;przed;trybunal;pis;chce;,28,0,1231900.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kaczyński i Ziobro przed Trybunał. PiS chce... PiS chce, by posiedzenia sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w sprawie wniosków o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry były jawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m253472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trybunal;stanu;dla;kaczynskiego;i;ziobry;to;zwykly;belkot,126,0,1202046.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "To zwykły bełkot. A potem litość i trwoga" Tak Adam Hofman ocenia wniosek o Trybunał Stanu dla szefa PiS. Tym bardziej, że właśnie _ załatwia poparcie Brytyjczyków _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/m137000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/trybunal;stanu;dla;ziobry;i;kaczynskiego;po;szuka;poparcia,215,0,1043671.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry? PiS wie, dlaczego Sędziowie mieliby zbadać, czy były premier złamał konstytucję. Wniosek przygotowała PO. Kto jest gotów go poprzeć?
bECKGXPC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)