Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawody do deregulacji: SLD jest za

0
Podziel się

Szef SLD Leszek Miller zadeklarował, że Sojusz rozumie potrzebę deregulacji niektórych zawodów.

Zawody do deregulacji: SLD jest za
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDZZSTLp

Szef SLD Leszek Miller zadeklarował, że Sojusz rozumie potrzebę deregulacji niektórych zawodów. Ma jednak swoje zastrzeżenia. Dotyczą one zawodu zarządcy nieruchomości czy trenera sportowego.

Z klubem SLD spotkał się dziś minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Szef Sojuszu ocenił na konferencji prasowej, że jest to _ właściwa metoda _, by w ważnych dla resortu sprawach, minister konsultował swoje zamiary także z opozycją parlamentarną. _ - To pomaga w lepszym zrozumieniu wzajemnych zamiarów i intencji _ - podkreślił Miller.

Jak powiedział, podczas dzisiejszego spotkania, Gowin mógł _ poznać cały wachlarz poglądów _ posłów Sojuszu. _ - One układają się w kierunek akceptujący dla samej idei deregulacji, ale z wieloma zastrzeżeniami, czy wręcz sprzeciwami odnoszącymi się do konkretnych propozycji, o których dzisiaj pan minister Gowin mówił _ - zadeklarował były premier.

bDZZSTLr

Zapewnił, że w momencie, kiedy w Sejmie pojawią się rządowe projekty dotyczące deregulacji, wówczas Sojusz będzie nad nimi pracował _ bez żadnych uprzedzeń, dążąc do stworzenia jak najlepszych aktów prawnych, które dobrze regulują kwestie dostępu do wielu zawodów _.

_ - My rozumiemy, że w Polsce tych regulacji jest za dużo - rzeczywiście jesteśmy na jednym z czołowych miejsc w Europie, w UE i że zwłaszcza dla młodego pokolenia Polaków są to trudne do pokonania bariery. Będziemy zatem te propozycje, które będą do nas spływały, oglądać z tego punktu widzenia _ - zaznaczył lider SLD.

Gowin ocenił z kolei po spotkaniu, że dyskusja _ była gorąca, ale bardzo rzeczowa _. _ - Odniosłem wrażenie, że co do zasady, klub SLD nie jest przeciwny deregulacji, natomiast posłowie Sojuszu kierują się szczególną wrażliwością na wartość, jaką jest bezpieczeństwo świadczenia usług _ - powiedział minister.

_ - Co do zasady posłowie lewicy zgadzają się z tym, że należy zwalczać nieuzasadnione przywileje, natomiast troszczą się o to, aby w każdym konkretnym przypadku została zachowana maksymalne gwarancje jakości usług i bezpieczeństwa dla tych, którzy korzystają z tych usług _ - zaznaczył szef resortu sprawiedliwości.

bDZZSTLx

Zapewnił, że jest to oczywiście również jego troska, w związku z tym - zapowiedział - w toku prac legislacyjnych jego resort będzie ściśle współpracować z SLD.

Czytaj więcej o deregulacji
Przełom w polityce. Prezes poprze rząd Tuska Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do współpracy z Platformą Obywatelską w sprawie zmiany konstytucji.
Gowin nie zwalnia. Bije w licencje górnicze, kolejowe, finansowe Nie będzie zmian w wymogach dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
"Ten projekt to ściema polityczna". Chcą uwolnić 49 zawodów W tym gronie znajdują się m.in. profesja taksówkarza, przewodnika turystycznego czy pośrednika nieruchomości. Poznaj resztę.
bDZZSTLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)