Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawieszenie progu ostrożnościowego. Rostowski spotkał się z Gowinem

0
Podziel się:

W Sejmie zebrał się klub PO, w którym udział biorą między innymi wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski i Jarosław Gowin.

Zawieszenie progu ostrożnościowego. Rostowski spotkał się z Gowinem
(Piotr Charchula/Reporter)
bEUfkIhx

Późnym popołudniem w Sejmie zebrał się klub PO, w którym udział biorą między innymi wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski i Jarosław Gowin. Temat spotkania to m.in. nowela ustawy o finansach publicznych dotycząca zawieszenia progu ostrożnościowego.

Gowin, a także dwóch jego partyjnych zwolenników: Jacek Żalek i John Godson wstrzymali się wczoraj - wbrew dyscyplinie klubowej - od głosu w głosowaniu nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu rządowego projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych, dotyczącym zawieszenia pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego. Zastrzegli jednocześnie, że jeśli nikt nie przekona ich, że nowelizacja ustawy o finansach publicznych jest bezpieczna dla gospodarki, to jutro, podczas głosowania ws. uchwalenia ustawy, ponownie nie poprą tej propozycji.

Na czwartkowym posiedzeniu klubu PO pojawili się i Gowin, i Godson. B. minister sprawiedliwości zadeklarował przed rozpoczęciem spotkania klubu, że jest _ otwarty na argumenty _ Rostowskiego. - _ Będę słuchał tych argumentów. Przez ostatnie dni rozmawiałem z bardzo wieloma ekonomistami - zdecydowana większość z nich podziela moje stanowisko, nie stanowisko pana premiera Rostowskiego _ - powiedział Gowin dziennikarzom.

bEUfkIhz

_ - Chcę przypomnieć, że to ten sam minister parę lat temu wprowadzał ten próg ostrożnościowy. Ten próg bardzo dobrze działał. Dlaczego mielibyśmy więc dziś z niego rezygnować? _ - pytał polityk. Według niego rząd - zamiast zawieszać próg ostrożnościowy - powinien ciąć wydatki. Rostowski pytany, czy zamierza przekonywać Gowina do głosowania w piątek _ na tak _, odparł: - _ Nie będę przekonywał _.

Jeśli Gowin, Godson i Żalek nie poprą w piątek rządowego projektu ws. finansów publicznych, to prawdopodobnie czeka ich zawieszenie w prawach członka klubu PO. Decyzja zapadnie w piątek.

Szef klubu PO Rafał Grupiński, pytany o przyszłość trzech posłów - gdyby w piątek zagłosowali inaczej niż cały klub - powiedział, że _ wtedy sami podejmą decyzję o przynajmniej czasowym rozstaniu z klubem PO _. - _ Oczekuję od nich jutro lojalności, mam nadzieję, że się zreflektują _ - oświadczył Grupiński.

Z kolei wiceszef klubu Platformy Andrzej Biernat zapowiedział w czwartek, że jeśli Gowin, Godson i Żalek w piątek ponownie nie poprą projektu ws. finansów publicznych, to on złoży wniosek o wyrzucenie ich z partii.

bEUfkIhF
Czytaj więcej w Money.pl
"Rostowski jest jak Nikodem Dyzma finansów" Zbigniew Giżyński z PiS pytał kiedy premier pozbędzie się z rządu tego szkodnika, jak nazwał ministra finansów.
Zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych Nowelizację przygotował Urząd Zamówień Publicznych, któremu swoje propozycje zmian przekazało m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Sejm znowelizował ustawę o wyrobach budowlanych Nowelizacja umożliwi producentom przeprowadzenie oceny materiałów budowlanych w Polsce, by wprowadzić je na unijny rynek.
bEUfkIia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)