Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
28.01.2013 13:51

Zawiadomienie ws. "dużego agenta Tomka"

Do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpłynęło zawiadomienie sędziego Igora Tulei o możliwości przekroczenia uprawnień przez jednego z agentów CBA, tzw. dużego Tomka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpłynęło zawiadomienie sędziego Igora Tulei o możliwości przekroczenia uprawnień przez jednego z agentów CBA, tzw. _ dużego Tomka _ - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. *

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Andrzej Rycharski powiedział, że zawiadomienie wpłynęło w piątek. Dodał, że został już wyznaczony prokurator, który w ciągu 30 dni przeprowadzi postępowanie sprawdzające.

Zdecyduje poza tym o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i składania fałszywych zeznań przez jednego z agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pracującego nad sprawą kardiochirurga Mirosława G.

Agent Tomasz N. miał uwodzić jedną z pielęgniarek na oddziale kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie, by w ten sposób uzyskać informacje na temat działania placówki.
Decyzję o przekazaniu sprawy do Ostrołęki podjęła warszawska Prokuratura Apelacyjna.

Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyłączyła się z badania tego zawiadomienia, aby uniknąć zarzutu o brak bezstronności. To ona nadzorowała bowiem czynności CBA w sprawie doktora G. i przygotowała akt oskarżenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Odrzucają zarzuty CBA. Sprawa w prokuraturze CBA przekazało prokuraturze wyniki kontroli przeprowadzonej w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.
CBA na tropie afery na nowym lotnisku CBA wykryło nieprawidłowości dotyczące zamówień publicznych w spółce. Wyniki kontroli przekazano prokuraturze.
CBA prześwietliło znaną szkołę policyjną Dzisiaj zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.
Tagi: działalność cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz