Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymany opozycyjny kandydat na mera jest już wolny

0
Podziel się:

Aleksiej Nawalny to znany bloger, walczący z korupcją adwokat i krytyk prezydenta Władimira Putina.

Zatrzymany opozycyjny kandydat na mera jest już wolny
(PAP/EPA)
bETMlclN

*Do incydentu doszło w trakcie wiecu wyborczego w moskiewskiej dzielnicy Sokolniki. *Rzeczniczka przekazała, że Aleksiej Nawalny został zatrzymany przez policjantów z oddziału specjalnego OMON bezpośrednio na scenie po zakończeniu spotkania z wyborcami. 37-letni Nawalny - znany bloger, walczący z korupcją adwokat i krytyk prezydenta Władimira Putina - jest jednym z sześciu kandydatów na mera Moskwy w przedterminowych wyborach, które odbędą się 8 września. Zdecydowanym faworytem wyborów jest urzędujący mer Siergiej Sobianin.

Źródło w Głównym Zarządzie Spraw Wewnętrznych w Moskwie, cytowane przez agencję Interfax, wyjaśniło, że Nawalny został _ zaproszony na rozmowę _ do komendy policji z powodu złamania przepisów o zgromadzeniach. Według rozmówcy agencji po rozmowie opozycjonista opuścił komendę.

To nie pierwszy problem Nawalnego w trakcie kampanii przed wyborami mera Moskwy, rozpisanymi na 8 września. Przeciwnicy zarzucili mu między innymi kolportowanie ulotek niewiadomego pochodzenia.

bETMlclP

Z kolei rosyjska prokuratura stwierdziła, że przyjmował pomoc finansową z zagranicy na swoją kampanię wyborczą. Sztab Nawalnego za każdym razem odrzuca oskarżenia pod jego adresem.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawalny znów zatrzymany przez Policję Na dwie godziny przed spotkaniem władze Moskwy skontaktowały się ze sztabem Nawalnego i poprosiły o odwołanie wiecu.
Demonstracje w Rosji. Są pierwsi zatrzymani W centrum Moskwy doszło do zatrzymań stronników Aleksieja Nawalnego
Wyrwie Moskwę z rąk Putina? Złożył wiosek Polityk stoi na czele wyłonionej w ubiegłym roku w internetowym głosowaniu Rady Koordynacyjnej Opozycji, która wypracowuje strategię dla przeciwników politycznych prezydenta i w której reprezentowana jest również Republikańska Partia Rosji-Parnas.
bETMlcmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)