Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano obrońcę praw człowieka Andreja Bandarenkę

0
Podziel się:

Bandarenka został przez białoruskich obrońców praw człowieka i dziennikarzy uznany za obrońcę praw człowieka 2013 roku na Białorusi.

Zatrzymano obrońcę praw człowieka Andreja Bandarenkę
(gudmd.haralds/Flickr)

Białoruski obrońca praw człowieka Andrej Bandarenka został zatrzymany w Mińsku - poinformował dzisiaj były więzień polityczny Mikita Lichawid, który współpracuje z kierowaną przez Bandarenkę organizacją obrony praw więźniów _ Platforma _.

_ - Zatrzymali go 1 kwietnia i dzisiaj przewieźli do aresztu na ul. Wołodarskiego. Podobno zostały mu postawione zarzuty z artykułu 339 kodeksu karnego: o chuligaństwo. Ale nie znamy szczegółów _ - powiedział Lichawid.

Bandarenka został przez białoruskich obrońców praw człowieka i dziennikarzy uznany za obrońcę praw człowieka 2013 roku na Białorusi.

Bandarenka spędził w więzieniu blisko dwa lata po oskarżeniu go o przestępstwa gospodarcze. Gdy został uniewinniony, założył _ Platformę _, która nagłośniła m.in. próbę zbiorowego samobójstwa więźniów z jednej w kolonii karnych. W lutym 2012 r. organizacja zaczęła zajmować się monitoringiem praw człowieka w więzieniach.

Sąd gospodarczy w Mińsku w październiku 2012 r. na wniosek Ministerstwa ds. Podatków podjął decyzję o likwidacji _ Platformy _, podając jako argument fakt, że nie działała pod adresem, pod którym była oficjalnie zarejestrowana. Organizacja zarejestrowała się wówczas pod nazwą Platform Innovation.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/m259135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/opozycja;na;bialorusi;wiezien;polityczny;mikalaj;autuchowicz;wyszedl;na;wolnosc,184,0,1511864.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Białoruski opozycjonista wyszedł na wolność Przedsiębiorca i działacz społeczny z Wołkowyska Mikałaj Autuchowicz został dziś rano zwolniony z więzienia po odbyciu wyroku ponad 5 lat pozbawienia wolności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozwazaja;eksport;oleju;napedowego;do;polski,39,0,1511719.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Białoruskie paliwo rurociągiem do Polski? Białoruski koncern Biełnieftiechim analizuje możliwość eksportowania białoruskich produktów naftowych, w tym oleju napędowego, do Polski poprzez rurociągi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/m303415.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojskowi;obserwatorzy;z;rosji;i;bialorusi;nad;polska,212,0,1511636.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wojskowi z Rosji przelecą nad Polską Rosja i Białoruś wspólnie przeprowadzą lot obserwacyjny nad Polską w ramach Traktatu o Otwartych Przestworzach - poinformował dzisiaj rzecznik MON Jacek Sońta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)