Notowania

przemyt
07.01.2010 11:17

Zatrzymano gang przemytników

Gang zajmował się przemytem papierosów na wielką skalę. Straty szacuje się na 8 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

*Gang zajmował się przemytem papierosów na wielką skalę z Ukrainy przez Polskę oraz inne kraje UE do Włoch. Zatrzymano kolejnych 9 osób w tej sprawie. *

Uszczuplenia budżetowe spowodowane przez tę grupę szacuje się co najmniej na 8 milionów złotych - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Zatrzymani mają od 27 do 49 lat, są mieszkańcami Lublina, oraz okolic Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Żar na Śląsku. Są wśród nich trzy kobiety. Podczas przeszukań policjanci znaleźli 800 paczek przemyconych papierosów; zabezpieczyli też samochód, w którym było 8 tys. paczek papierosów. Na poczet grożących kar zajęli kolejne trzy samochody oraz prawie 60 tys. zł w gotówce.

Zatrzymani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa skarbowe, pranie brudnych pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa, w której mieli działać rozbita została w czerwcu ubiegłego roku. W Polsce zatrzymano wtedy 21 osób. Na ślad gangu jednocześnie wpadła policja polska i włoska. Jak ustalono, gang działał od stycznia 2006 r. do grudnia 2008 r. Papierosy przemycane były z Ukrainy dużymi partiami przez przejścia drogowe i kolejowe; członkowie gangu skupowali je też od podróżnych przywożących małe ilości. Potem w skrytkach samochodów wywożone były do Włoch, a część sprzedawana w innych krajach po drodze, także w Polsce.

Jak podawała policja w czerwcu ubiegłego roku, przestępcy przemycili w ten sposób około 11,5 mln paczek papierosów. Straty unijnego budżetu oszacowane zostały na co najmniej 8 mln zł.

* [ Przemyt opłacalny jak nigdy dotąd ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemyt;oplacalny;jak;nigdy;dotad,24,0,315928.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: przemyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz