Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano gang przemytników

0
Podziel się

Gang zajmował się przemytem papierosów na wielką skalę. Straty szacuje się na 8 mld zł.

Zatrzymano gang przemytników
(rustythedog/iStockphoto)
bEhbGCzV

Gang zajmował się przemytem papierosów na wielką skalę z Ukrainy przez Polskę oraz inne kraje UE do Włoch. Zatrzymano kolejnych 9 osób w tej sprawie.

Uszczuplenia budżetowe spowodowane przez tę grupę szacuje się co najmniej na 8 milionów złotych - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Zatrzymani mają od 27 do 49 lat, są mieszkańcami Lublina, oraz okolic Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Żar na Śląsku. Są wśród nich trzy kobiety. Podczas przeszukań policjanci znaleźli 800 paczek przemyconych papierosów; zabezpieczyli też samochód, w którym było 8 tys. paczek papierosów. Na poczet grożących kar zajęli kolejne trzy samochody oraz prawie 60 tys. zł w gotówce.

bEhbGCzX

Zatrzymani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa skarbowe, pranie brudnych pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa, w której mieli działać rozbita została w czerwcu ubiegłego roku. W Polsce zatrzymano wtedy 21 osób. Na ślad gangu jednocześnie wpadła policja polska i włoska. Jak ustalono, gang działał od stycznia 2006 r. do grudnia 2008 r. Papierosy przemycane były z Ukrainy dużymi partiami przez przejścia drogowe i kolejowe; członkowie gangu skupowali je też od podróżnych przywożących małe ilości. Potem w skrytkach samochodów wywożone były do Włoch, a część sprzedawana w innych krajach po drodze, także w Polsce.

Jak podawała policja w czerwcu ubiegłego roku, przestępcy przemycili w ten sposób około 11,5 mln paczek papierosów. Straty unijnego budżetu oszacowane zostały na co najmniej 8 mln zł.

bEhbGCAd
bEhbGCAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)