Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano dyrektora banku podejrzanego o wyłudzenie 7,4 mln zł

0
Podziel się:

Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 42 kredytów. Były one udzielane na podstawie sfałszowanych dokumentów. Pieniądze trafiały na konto mężczyzny.

Zatrzymano dyrektora banku podejrzanego o wyłudzenie 7,4 mln zł
(filo/iStockphoto)

Zarzuty wyłudzenia kredytów w wysokości 7,4 mln zł przedstawiła gdańska prokuratura 41-letniemu dyrektorowi regionalnemu jednego z banków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak poinformowało dziś biuro prasowe pomorskiej policji, mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 42 kredytów. Były one udzielane - na podstawie sfałszowanych dokumentów - nieistniejącym firmom bądź podmiotom, które nie starały się o pożyczki. Pieniądze trafiały na konto mężczyzny.

Proceder trwał od 2008 do 2013 r. Gdy doszło do pierwszych wyłudzeń, mężczyzna był dyrektorem lokalnego oddziału banku, potem awansował na dyrektora regionalnego.

Jak poinformowała zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, część wyłudzonych kredytów służyła do spłacenia wcześniejszych pożyczek. O możliwym popełnieniu przestępstwa organa ścigania zawiadomił bank, w którym pracował 41-latek.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Policja przeszukała jego mieszkanie i zabezpieczyła komputery, telefony komórkowe i inny sprzęt, który zostanie przebadany. Funkcjonariusze znaleźli też sfałszowaną dokumentację dotyczącą czterech kredytów. W środę sąd - na wniosek śledczych - zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu podejrzanego.

Prokuratorzy zapowiedzieli, że będą sprawdzać, czy - oprócz dyrektora - w przestępczej działalności nie brały udziału inne osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak... CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta.
ABW zatrzymała oszustów. Banki straciły... Ofiarą działań padło 12 największych banków.
Wyłudzał pieniądze, został zamordowany Oskarżeni podejrzani są o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywocie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)