Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrzymano dwóch podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego

0
Podziel się

Akcja była prowadzona w ścisłej współpracy z amerykańskim Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego i FBI.

Zatrzymano dwóch podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego
(AP/Fotolink/East News)
bEiJBiuZ

Kanadyjska policja poinformowała dziś wieczorem, że zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o planowanie _ dużego ataku terrorystycznego przy wsparciu Al-Kaidy _ z Iranu, którego celem miał być pociąg pasażerski na trasie Toronto-Nowy Jork.

Akcja była prowadzona w ścisłej współpracy z amerykańskim Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego i FBI - podała kanadyjska policja. Kanadyjska policja podała, że zatrzymani, którzy nie są obywatelami Kanady, to: Chiheb Esseghaier z Montrealu i Raed Jaser z Toronto.

_ Choć Kanadyjska Królewska Policja Konna była przekonana, że osobnicy ci byli w stanie przeprowadzić te zbrodnicze akcje, nie było jednak zagrożenia dla ludności, pracowników kolei, jej pasażerów bądź infrastruktury _ - głosi komunikat policji, która podkreśla, że atak był _ w fazie planowania, nie był jednak nieuchronny _. Śledztwo było prowadzone od roku.

bEiJBivb

Kanadyjska telewizja CBC podała, że operacja policyjna przeciw podejrzanym o planowanie ataku została przeprowadzona w prowincjach Quebec i Ontario. Inna sieć telewizyjna, CTV, poinformowała, że obydwu podejrzanych zatrzymano w Toronto.

Jak podała policja, atak na pociąg miał być przeprowadzony w okolicach Toronto. Siły bezpieczeństwa USA podały, że spisek terrorystyczny wykryty w Kanadzie nie ma związku z atakami w Bostonie.

Czytaj więcej w Money.pl
W Kanadzie powstrzymali "duży atak terrorystów" Kanadyjska telewizja podaje, że policja ma dokonać wielu aresztowań. Wszystko przez udaremnienie _ dużego zamachu terrorystycznego _.
Dłuższe życie to większa składka emerytalna Proponowana nowa składka na emerytury po 75. roku życia to 3,3 proc. wynagrodzenia - połowa płacona przez pracownika, połowa - przez pracodawcę, ale z górnym limitem.
Butelka płynęła z Kanady do Chorwacji 28 lat 23-letnia Matea Medak-Rezić natrafiła na rozbitą butelkę.
bEiJBivC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)