Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zatrucie w szpitalu. Sanepid bada przyczyny

0
Podziel się

Objawy żołądkowo-jelitowe wystąpiły po zjedzeniu posiłku u 36 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie i 51 pacjentów szpitala w Dobrym Mieście.

Zatrucie w szpitalu. Sanepid bada przyczyny
(digital cat/cc/flickr)
bEqAOKXp

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie bada przyczyny masowego zatrucia pokarmowego pacjentów szpitala w Dobrym Mieście i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie. Objawy zatrucia miało 87 osób - podała Maria Mindrow z sanepidu.

Mindrow powiedziała, że jedna osoba zmarła, ale na razie nie można łączyć jej śmierci z zatruciem pokarmowym. _ O przyczynach śmierci może wypowiedzieć się lekarz _ - dodała.

Posiłki do obu placówek dostarczała firma z okolic Dobrego Miasta. Inspektor sanitarny podjął decyzję o wstrzymaniu przygotowywania posiłków przez tę firmę - podkreśliła Mindrow.

bEqAOKXr

_ Pracownicy sanepidu ustalają przyczyny masowego zatrucia. Trwają badania i trwa identyfikacja szczepów bakteryjnych _ - poinformowała.

Objawy żołądkowo-jelitowe wystąpiły po zjedzeniu posiłku u 36 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie i 51 pacjentów szpitala w Dobrym Mieście.

Sprawą masowego zatrucia zajęła się Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Prokurator Jarosław Krzysztoń powiedział, że prokuratura wszczęła śledztwo _ w sprawie podejrzenia nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób na terenie Dobrego Miasta i Olsztyna _.

Jak dodał, dziś przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 86-letniej kobiety, której śmierć może mieć związek z zatruciem.

bEqAOKXx

Prokurator przesłuchał już inspektorów sanitarnych oraz świadków w tej sprawie. _ Gromadzona jest dokumentacja, która zostanie poddana analizie. Prokurator będzie ustalał, czy ogniska chorobowe były zawinione i czy można było zapobiec zatruciu, czy dochowane były wymogi sanitarne przy produkcji, dowozie i karmieniu podopiecznych i pacjentów _ - powiedział prok. Krzysztoń.

Czytaj więcej w Money.pl
Karetka zabrała 10 dzieci, na oddział zakaźny To uczestnicy Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, który trwa w Koninie. Występują u nich z objawy wskazujące na nieżyt jelitowo-żołądkowy.
Osiem osób w szpitalu. Zatruli się u fryzjera? Osiem osób przebywających dziś po południu w jednym z salonów fryzjerskich w Radomiu trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.
Masowe zatrucie. Blisko 70 osób w szpitalach Do zatrucia tlenkiem węgla doszło w przetwórni owoców w Kwidzynie. Trwa akcja ratunkowa.
bEqAOKXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)