Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zastrzelił nastolatka. Teraz zrezygnował ze służby

0
Podziel się:

- Nie chcę, by jeszcze ktoś został skrzywdzony z mojego powodu - mówił Michael Brown.

Zastrzelił nastolatka. Teraz zrezygnował ze służby
(PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)
bEISuORh

Biały policjant, który w sierpniu zastrzelił czarnoskórego nastolatka Michaela Browna w Ferguson w stanie Missouri zrezygnował ze służby w tamtejszej policji - poinformował w sobotę jego adwokat. Śmierć 18-latka i jej okoliczności wywołały falę zamieszek.

28-letni Darren Wilson był do tej pory na zwolnieniu. Dymisja, którą złożył, wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym - poinformował adwokat Neil Bruntrager.

Sam Wilson powiedział gazecie _ St. Louis Post-Dispatch _, że odchodzi ze służby z własnej woli. Wyjaśnił, że lokalny wydział policji otrzymywał groźby przestrzegające przed jego dalszym zatrudnianiem. - _ Nie chcę, by jeszcze ktoś został skrzywdzony z mojego powodu _ - dodał.

bEISuORj

Śmierć nastolatka lokalna społeczność uznała za przestępstwo na tle rasowym. Rozpoczęły się gwałtowne protesty, które szybko przerodziły się w rozruchy, podpalenia i rabunki sklepów. 25 listopada ława przysięgłych uznała, że nie ma podstaw, aby Wilson stanął przed sądem pod zarzutem morderstwa. Po tej decyzji doszło do kolejnej fali rozruchów. Protesty wybuchły też m. in. w Bostonie, Nowym Jorku, Los Angeles, Dallas i Atlancie.

Policja z Ferguson, mieście zamieszkałym głównie przez Afroamerykanów, twierdziła po śmierci Browna, że nastolatek zachowywał się agresywnie. Natomiast świadkowie utrzymywali, że Wilson strzelał do nieuzbrojonego Browna, choć ten stał z rękami podniesionymi do góry.

Czytaj więcej w Money.pl
Czarny piątek już dziś! Miliony Amerykanów rusza walczyć o promocje Dzisiejszego dnia miliony Amerykanów ruszy szturmować sklepy w poszukiwaniu promocji. Ten dzień zyskał miano "czarnego piątku" i rozpoczyna sezon zakupów przed gwiazdką.
Chevrolet Corvette Stingray w europejskiej wersji W sieci pojawiły się zdjęcia europejskiej wersji modelu Chevrolet Corvette Stingray. Różnic...
Masowe aresztowania w USA. Ponad 400 osób Do protestów doszło m. in. w Bostonie, Nowym Jorku, Los Angeles, Dallas i Atlancie.
bEISuORK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)