Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące zachowanie prezydenta Sudanu

0
Podziel się:

Oskarżony o zbrodnie wojenne prezydent Sudanu Omar el-Baszir złożył wniosek o wizę amerykańską, by w Nowym Jorku wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Zaskakujące zachowanie prezydenta Sudanu
(wikipedia/CC0 1.0/Prince jasim ali)

Oskarżony o zbrodnie wojenne prezydent Sudanu Omar el-Baszir złożył wniosek o wizę amerykańską, by w Nowym Jorku wziąć udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ - poinformował Departament Stanu dodając, że _ potępi _ jego próbę wjazdu do USA.

Jak oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, Stany Zjednoczone otrzymały wniosek sudańskiego prezydenta o wizę w celu udziału w otwarciu obrad Zgromadzenia Ogólnego, jednak potępiają _ wszelkie takie próby z jego strony _.

Harf nie powiedziała, czy Stany Zjednoczone przyznają Baszirowi wizę, ale oświadczyła, że zanim uda się on do siedziby ONZ, powinien stawić się w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze.

Baszir rządzi Sudanem od 1989 roku. Jest ścigany listem gończym przez haski trybunał za ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w zachodniosudańskiej prowincji Darfur. To pierwszy urzędujący szef państwa, za którym wysłano listy gończe.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na miasto w Sudanie. Personel ONZ... Silny ogień z broni strzeleckiej słychać było w sąsiedztwie lokalnego dowództwa sił bezpieczeństwa w Nijali - stolicy stanu Darfur Południowy.
Milicja przejmuje złoto. Prezydenta ścigają W Sudanie Południowym, który uzyskał niepodległość niespełna dwa lata temu, złoty interes kwitnie poza prawem.
Siedmiu cywilów zginęło w zasadzce Pięciu członków misji pokojowej ONZ i siedmiu cywilów zginęło dzisiaj w zasadzce w prowincji Jonglei na wschodzie Sudanu Południowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)