Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
homoseksualizm
08.03.2013 11:48

Zaskakujące opinie Niemców o gejach

Większość Niemców zgadza się, aby żyjący w związkach homoseksualnych mieli takie same prawa jak ci w związkach heteroseksualnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Większość Niemców zgadza się, aby osoby żyjące w związkach homoseksualnych miały takie same prawa jak te w związkach heteroseksualnych - wynika z najnowszego sondażu. Niemiecki rząd zapowiedział jednak, że na razie nie będzie zajmował się tą sprawą.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenia telewizji ARD przez ośrodek Infratest dimap, 66 proc. pytanych opowiedziało się za równymi prawami dla par homo- i heteroseksualnych. 30 proc. ankietowanych było przeciw.

Co ciekawe, równych praw dla homoseksualistów chce większość wyborców rządzącej krajem chadeckiej partii CDU (55 proc.), a nawet wyborcy konserwatywnej bawarskiej CSU (52 proc.). Chadecy zdają sobie z tego sprawę.

W ostatnich tygodniach w CDU dyskutowano o przyznaniu parom homoseksualnym większych praw. Ostatecznie partia zdecydowała, że na razie nie zajmie się problemem. Od sprawy jednak nie ucieknie. O konieczności równouprawnienia regularnie przypomina bowiem w swoich wyrokach niemiecki Trybunał Konstytucyjny.

Osoby homoseksualne od 2001 roku mogą zawierać w Niemczech legalne związki partnerskie. Ich prawa są jednak mniejsze niż par heteroseksualnych, choćby w kwestii rozliczania podatków czy adopcji dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzeciwiają się ratowaniu euro. Mają plan Przeciwnicy wspólnej waluty euro oraz polityki niemieckiego rządu ratowania zadłużonych krajów z południa Europy zamierzają jeszcze przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu utworzyć własną partię.
Niemcy nie otworzą granic dla tych krajów Szef niemieckiego MSW Hans-Peter Friedrich zapowiedział sprzeciw wobec przyjęcia Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen. Berlin chce też zaostrzyć sankcje.
Chcą się rozprawić z Wałęsą za słowa o gejach Biedroń zamierza rozmówić się z byłym prezydentem. _ Wałęsę może wybronić tylko zaświadczenie od lekarza _ - kpi Wenderlich.
Tagi: homoseksualizm, pary homoseksualne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz