Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zasady przewozu produktów w bagażu podręcznym

0
Podziel się:

Podróżując samolotem pasażerowie powinni zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przed wylotem. Bardziej doświadczeni globtroterzy znają zasady panujące na lotniskach i wymogi jakie trzeba spełnić wsiadając z bagażem podręcznym do samolotu. Jednak pierwsza podróż samolotem wcale nie musi być taka oczywista jakby się mogło wydawać.

Zasady przewozu produktów w bagażu podręcznym
(Airbus)

Podróżując samolotem pasażerowie powinni zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przed wylotem. Bardziej doświadczeni globtroterzy znają zasady panujące na lotniskach i wymogi jakie trzeba spełnić wsiadając z bagażem podręcznym do samolotu. Jednak pierwsza podróż samolotem wcale nie musi być taka oczywista jakby się mogło wydawać.

Przygotowując się do podróży, już na wstępie możemy dostrzec panujące na lotniskach sztywne reguły. Na stronach przewoźników znajdują się dokładne wytyczne co do wielkości i wagi bagażu, informacje o sposobie odprawy przed wylotem i inne cenne wskazówki. Wraz z ekspertami marki WITTCHEN Travel , bierzemy pod lupę najważniejsze regulacje dotyczące bagażu podręcznego.

Płyny w samolocie

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 246/2013 od dnia 31 stycznia 2014 roku na lotniskach Unii Europejskiej obowiązują ściśle określone zasady kontroli płynów, aerozoli i żeli. Według obowiązujących norm na pokład samolotu możemy zabrać*:

- płyny w opakowaniach nieprzekraczających 100 ml, umieszczone w przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności maksymalnej 1 litr.

- płyny wraz z rachunkiem zakupione w strefie wolnocłowej na lotnisku, uprzednio zabezpieczone w zamkniętej torbie oznaczonej czerwoną obwódką. Uwaga: opakowań nie należy otwierać jeśli podróżujemy wieloetapowo. Zakaz nie dotyczy pasażerów podróżujących bez przesiadek.

- lekarstwa i inne produkty żywnościowe, które są niezbędne w trakcie podróży ze względu na szczególne wymogi zdrowotne, w tym pokarm dla niemowląt. Uwaga: produkty te podlegają kontroli bezpieczeństwa, wymagany może być dowód autentyczności.

Pozostałe płyny, aerozole oraz żele niespełniające powyższych wymogów, nie mogą zostać umieszczone w bagażu podręcznym – muszą znajdować się w bagażu rejestrowanym.

_ *dotyczy to wszystkich płynów, aerozoli, żeli, past, pianek, balsamów, kremów, dżemów i innych produktów o podobnej konsystencji. __ _

_ Czy wiesz, że... _Podczas podróży nie musisz rezygnować z ulubionych kosmetyków. Zestaw podróżny na kosmetyki WITTCHEN pozwoli na zabranie ze sobą czterech płynnych produktów w silikonowych tubkach ze szczelnym zaworem, zapakowanych w transparentną kosmetyczkę.

Żywność w samolocie

Obostrzenia podczas podróży dotyczą również produktów spożywczych. Artykuły w stanie stałym, takie jak kanapki, czekolada, warzywa i owoce, są dozwolone w dowolnych ilościach z zastrzeżeniem przepisów celnych. Żywność w płynie, jak jogurty, galaretki czy kremy, podlegają przepisom dotyczącym przewozu płynów.

Odzież wierzchnia i sprzęt elektroniczny w samolocie

Unijne przepisy regulują również sposób kontroli odzieży wierzchniej oraz sprzętu elektronicznego wchodzących w skład bagażu podręcznego. *W punkcie kontroli bezpieczeństwa *pasażerowie proszeni są o wyjęcie wszelkiej elektroniki oraz zdjęcie kurtek, płaszczy i marynarek w celu oddzielnej rewizji.

_ Czy wiesz że... _
Bagaż podręczny u każdego z przewoźników ma określoną wagę maksymalną. Waga bagażowa WITTCHEN dokładnie zmierzy ciężar walizki i pomoże w optymalnym dobraniu rzeczy podręcznych. Nie daj się zaskoczyć wagą bagażu na lotnisku!

Przedmioty zabronione w samolocie

Lista przedmiotów zabronionych do przewozu w bagażu kabinowym zawiera między innymi, takie oczywiste rzeczy jak broń palna, repliki pistoletów, amunicja i inne materiały wybuchowe. Jednak należy zwrócić uwagę na mniej jednoznaczny bagaż, i tak podróżując z dziećmi, nie powinniśmy zabierać ze sobą zabawek imitujących broń palną i białą oraz takich, które wystrzeliwują pociski: kusze i łuki. Dodatkowo za przedmioty niebezpieczne uznawane są wymienne ostrza maszynek do golenia, noże i nożyczki o długości ostrza powyżej 6 cm oraz kije do gry w baseball i softball.

Na lotnisku pamiętaj o:

- przedstawieniu do kontroli bezpieczeństwa oddzielnie płynów, aerozoli i żeli od pozostałego bagażu kabinowego, w celu przyśpieszenia procesu kontroli;

- przygotowaniu wszelkiej elektroniki i odzieży wierzchniej do oddzielnej rewizji;

- możliwości kontroli bezpieczeństwa przez operatora opakowań z płynem i butelek;

- możliwości zakazu przewozu płynu na pokładzie samolotu ze względu na podejrzenie zagrożenia bezpieczeństwa podczas kontroli przez operatora;

- przygotowaniu zaświadczeń od lekarza lub innych dokumentów poświadczających o autentyczności leków i produktów zdrowotnych=

Mimo że regulacje prawne dotyczące podróży samolotem mogą na pierwszy rzut wydawać się skomplikowane, wystarczy raz się z nimi zapoznać podczas pierwszej wizyty na lotnisku, a każdy kolejny lot będzie już pozbawiony jakichkolwiek wątpliwości.

porady prawne
prawo
okiem eksperta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)