Notowania

Zarzuty przywłaszczenia 700 tys. zł ze spółdzielni w Lesznie

O przywłaszczenie przynajmniej 700 tys. zł podejrzani są były prezes, członek zarządu i księgowa spółdzielni mieszkaniowej w Lesznie (Wielkopolskie). Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

O przywłaszczenie przynajmniej 700 tys. zł podejrzani są były prezes, członek zarządu i księgowa spółdzielni mieszkaniowej w Lesznie (Wielkopolskie). Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Osobom tym przedstawiono zarzuty przywłaszczenia mienia i nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym - poinformowała dzisiaj rzeczniczka prokuratury okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Sprawę bada prokuratura w Pile.

_ - Śledczy ustalili, że pieniądze stanowiące mienie spółdzielni były przelewane na prywatne konta podejrzanych. Ponadto z kont spółdzielni prowadzonych w różnych bankach przelewano na prywatne konta podejrzanych podwójne kwoty z tytułu wynagrodzeń _ - dodała.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i nakaz powstrzymywania się od działalności polegającej na zarządzaniu i kontroli spółdzielni mieszkaniowych. Zabezpieczono też należące do nich mienie o wartości około 1 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Oszukiwał "na wnuczka". Ma 217 zarzutów Mężczyzna swoje ofiary wyszukiwał w książce telefonicznej. bilingi połączeń telefonicznych będą dowodem w sprawie.
Pobił na śmierć w sylwestra. Trafi przed sąd Zarzut umyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała, które skutkowały śmiercią 25-letniego warszawiaka, przedstawiła podejrzanemu zakopiańska prokuratura.
Potrójne morderstwo w Gdańsku. Zarzuty dla... Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty potrójnego zabójstwa i jest w tej chwili przesłuchiwany w prokuraturze.
Tagi: spółdzielnie mieszkaniowe, spółdzielnia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz