Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty przekroczenia uprawnień dla trzech strażników miejskich

0
Podziel się:

Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.

Zarzuty przekroczenia uprawnień dla trzech strażników miejskich
(Witek Sroga/East News)

Do 5 lat więzienia grozi trzem strażnikom miejskim z Łodzi, którzy stosując przemoc chcieli zmusić 22-letniego studenta do przyjęcia dwóch mandatów w wysokości 500 zł. Podejrzani mieli wywieźć chłopaka - wbrew jego woli - do jednego z łódzkich parków i uderzyć pałką.

Poinformował o tym dziś rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Dodał, że trzej strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania. Ponad to jeden z nich miał spowodować u pokrzywdzonego obrażenia ciała, a drugi naruszyć nietykalność cielesną studenta. Decyzją prokuratora podejrzani zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Do zdarzenia doszło w maju ub. roku w jednym z klubów przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, gdzie miała interweniować straż miejska.

Według ustaleń śledczych w trakcie interwencji dwaj strażnicy stosowali wobec pokrzywdzonego przemoc, aby zmusić go do dwukrotnego przyjęcia mandatów w wysokości 500 złotych. Następnie 22-latek, wbrew swojej woli, został przewieziony przez 3-osobowy patrol straży miejskiej na teren parku Helenów, gdzie pozwolono mu opuścić radiowóz. Tam, jak wynika z relacji studenta, jeden ze strażników dwukrotnie uderzył go pałką w plecy i nogę.

Po tym zdarzeniu 22-latek wezwał telefonicznie patrol policji; następnego dnia złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Jak informuje Kopania zebrane w tej sprawie dowody to _ w szczególności zeznania przesłuchanych świadków oraz opinie biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, dotyczące stwierdzonych obrażeń i możliwego mechanizmu ich powstania _. W trakcie śledztwa odtworzono także, w oparciu o GPS, trasę jaką bezpośrednio po interwencji przejechał radiowóz.

Podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do zarzutów, odmówili złożenia wyjaśnień.

Czytaj więcej w Money.pl
Żona policjanta zacierała ślady. Są zarzuty Według prokuratora Monika B. utrudniała postępowanie karne w sprawie wypadku. _ - Zacierała ślady przestępstwa, ułatwiając mężowi oddanie samochodu do warsztatu - _ poinformowała prokuratura.
64-latek próbował wyłudzić milion złotych Oszustowi grozi zaostrzona kara, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy. Był już karany za oszustwo.
Zarzuty dla pijanego kierowcy. Potrącił 5 osób 44-letni kierowca, który wczoraj wieczorem wjechał w przystanek, usłyszał zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)