Notowania

Przejdź na
a-1
20.07.2013 11:34

Zarzuty o korupcję podczas budowy autostrady

Kwota wręczanych łapówek przekracza 200 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Ok. 30 zarzutów korupcyjnych usłyszał mężczyzna, który zajmował w przeszłości kierownicze stanowisko w konsorcjum zajmującym się budową autostrady A-1. Kilku innym podejrzanym w tej sprawie postawiono blisko 40 zarzutów - poinformował w sobotę zespół prasowy śląskiej policji.

Kwota wręczanych łapówek przekracza 200 tys. zł. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o udział w procederze korupcyjnym podczas budowy śląskiego odcinka autostrady A-1. Jak dotąd ustalili, do przekazywania i przyjmowania łapówek dochodziło w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień.

W tym tygodniu zatrzymano mężczyznę odpowiedzialnego za prace budowlane przy śląskim odcinku autostrady A-1 w latach 2008-2009. Przedstawiono mu ok. 30 zarzutów korupcyjnych. Kilku innym podejrzanym prowadząca postępowanie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przedstawiła dotychczas blisko 40 zarzutów korupcyjnych.

Jak podkreślił asp. Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, zebrany przez śledczych materiał procesowy ukazuje szeroki obszar układów korupcyjno-towarzyskich między osobami zajmującymi stanowiska kierownicze u głównego wykonawcy, a lokalnymi przedsiębiorcami. Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Obejmuje wiele osób, podmiotów gospodarczych oraz nieprawidłowości, do których dochodziło w trakcie budowy autostrady. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Dalszy ciąg afery w Czechach. Teraz zwalniają Prokuratura wycofała oskarżenia przeciw byłemu premierowi Petrovi Neczasovi, któremu groziło uchylenie immunitetu poselskiego.
A2 w kierunku Poznania już przejezdna Autostrada A2 w kierunku Poznania w pobliżu węzła Słupca jest już przejezdna - poinformowali drogowcy.
Autostrada A1 zostanie dokończona Chodzi o odcinek od węzła Świerklany do granicy z Czechami. Przed kilkoma miesiącami GDDKiA wypowiedziała umowę firmie Alpine Bau, która budowała ten odcinek.
Tagi: a-1, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz