Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
01.04.2010 15:03

Zarzuty korupcyjne dla trzech dyrektorów ZUS

Zarzuty usłyszeli szefowie oddziałów w Nowym Sączu, II Oddziału w Łodzi i w Jaśle.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Robert Stachnik)

Kolejne trzy osoby usłyszały zarzuty związane z korupcyjną aferą w ZUS. Są to: dyrektor oddziału ZUS w Nowym Sączu Aleksander B., dyrektor II Oddziału w Łodzi Władysław S. oraz dyrektor oddziału w Jaśle Marek S.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, podejrzani usłyszeli po dwa zarzuty dotyczące wręczenia korzyści majątkowych oraz zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i działania na szkodę ZUS. Częściowo przyznali się do winy, zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości 20 tys. zł.

Za wręczanie łapówek grozi do ośmiu lat więzienia. Za ich przyjmowanie - do 10 lat pozbawienia wolności. Do 10 lat więzienia grozi też za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.
Śledztwo w sprawie korupcji w ZUS trwa od czerwca 2008 r. W sprawie jest ośmiu podejrzanych. Pięciu, w tym ówczesnego prezesa ZUS Sylwestra R. i dyrektora szczecińskiego Oddziału Zakładu Tadeusza D., zatrzymali we wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze ABW.

Sylwester R. i Tadeusz D. trafili we wrześniu do aresztu, który opuścili po pół roku po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tys. zł. Prokuratura postawiła Sylwestrowi R. 12 zarzutów, a Tadeuszowi D. 14 zarzutów dotyczących łapownictwa i czerpania korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją.

Tagi: zus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz