Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty dla byłego wiceszef MSWiA za jazdę po pijanemu i groźby karalne

0
Podziel się:

Zarzuty za jazdę po pijanemu i użycie gróźb karalnych z użyciem broni usłyszał Zbigniew R., wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosław Kaczyńskiego.

Zarzuty dla byłego wiceszef MSWiA za jazdę po pijanemu i groźby karalne
(filo/iStockphoto)

Były wiceminister SWiA Zbigniew R., którego w niedzielę wieczorem zatrzymała w Wielkopolsce policja, usłyszał zarzuty. Odpowie za jazdę po pijanemu i groźby karalne z użyciem broni. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 35 tysięcy złotych.

Mężczyzna miał prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości. W niedzielę wieczorem w okolicy miejscowości Chrośnica, między Nowym Tomyślem a Zbąszyniem, miał wyprzedzić na drodze inne auto, zajechać mu drogę, oraz oddać trzy strzały z osobistej broni w powietrze. Drugim autem jechała rodzina z dzieckiem.

Zbigniew R. został zatrzymany przez policję w miejscowości Bolewicko (Wielkopolskie); miał ok. 1,6 promila alkoholu we krwi.

Wczoraj zatrzymany uskarżał się na złe samopoczucie. Został odwieziony do szpitala w Nowym Tomyślu a potem do Poznania.

Prokurator poinformowała, że Zbigniew R. złożył zażalenie na zatrzymanie.

_ Konkluzja tego zażalenia była taka, że interwencja policji nastąpiła w trakcie dokonywanego przez Zbigniewa R. obywatelskiego zatrzymania osób, które popełniły przestępstwo. Sąd uznał, że zażalenie jest bezzasadne _ - podała Mazur-Prus.

Sprawę Zbigniewa R. bada wydział śledczy poznańskiej prokuratury okręgowej. Prokuratorzy przesłuchali policjantów zatrzymujących b. polityka oraz osoby, które podróżowały zatrzymanym przez R. autem. Zabezpieczone zostały broń, łuski i nagranie ze zgłoszeniem na policję o zaistniałym zdarzeniu.

Zbigniew R. był w 2007 roku przez kilka miesięcy wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
64-latek próbował wyłudzić milion złotych Oszustowi grozi zaostrzona kara, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy. Był już karany za oszustwo.
W stołecznym sądzie sprawa o szpiegostwo Oskarżonym jest Aliaksandr L. Rzeczniczka sądu nie ujawniła, jakiego państwa jest obywatelem. Na razie nie ma terminu rozpoczęcia procesu.
Zarzuty dla trzech strażników miejskich Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)