Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarzuty dla 42 kiboli. Trwają przesłuchania

0
Podziel się:

Bydgoska prokuratura prowadzi czynności śledcze wobec pseudokibiców zatrzymanych wczoraj na terenie Poznania i Warszawy.

Zarzuty dla 42 kiboli. Trwają przesłuchania
(PAP/Policja)
bFfCgcYB

**Bydgoska prokuratura prowadzi przesłuchania pseudokibiców zatrzymanych wczoraj na terenie Poznania i Warszawy, których zidentyfikowano jako uczestników zajść na stadionie Zawiszy. Do zamieszek doszło 3 maja po meczu Pucharu Polski.

- _ Dotychczas postawiliśmy zarzuty 42 osobom zatrzymanym przez policję na terenie Poznania i Warszawy. Przesłuchane zostaną jeszcze dwie osoby, spośród zatrzymanych w obu miastach i na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym postawieniu także tym mężczyznom zarzutów _ - powiedział Jan Bednarek, rzecznik prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Na razie prokuratorzy wystąpili do sądu o tymczasowy areszt jednej osoby. Na miesiąc izolowano 20-letniego Daniela B. z Piły, który jest podejrzany o zaatakowanie telewizyjnej operatorki i zniszczenie kamery. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

bFfCgcYD

Spośród zidentyfikowanych, zatrzymanych i doprowadzonych do prokuratury 48 uczestników zajść w Bydgoszczy, w czterech przypadkach odstąpiono od stawiania zarzutów, uznając podejrzewanych jedynie za świadków. Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy.

Na podstawie materiałów zarejestrowanych przez monitoring, media i funkcjonariuszy prewencji, policjantom z Poznania i Warszawy, a także z Sosnowca, Szczecina i Bydgoszczy udało się dotychczas ustalić tożsamość około 70 uczestników zajść. Kluby piłkarskie Legia i Lech zadeklarowały udostępnienie swoich baz kibiców, co ma ułatwić identyfikację pozostałych chuliganów, którzy brali udział w zajściach.

Do zamieszek doszło 3 maja. Chuligani zdemolowali w Bydgoszczy stadion Zawiszy, gdzie w finale Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydała wojewoda kujawsko-pomorska mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Szkody wyrządzone przez pseudokibiców sięgają kilkuset tysięcy złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;zapewnia;poslow;przestepcy;znikna;ze;stadionow,19,0,827923.html) Rząd zapewnia posłów: Przestępcy znikną ze stadionów Wiceszef MSWiA Adam Rapacki zapewnił, że wyeliminowani zostaną wszyscy chuligani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/namierzyli;juz;stadionowych;bandytow,220,0,825564.html) Namierzyli już stadionowych bandytów Policjanci zidentyfikowali kilkadziesiąt osób, które brały udział w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamierzaja;usprawnic;sady;24-godzinne,223,0,829151.html) Zamierzają usprawnić sądy 24-godzinne Minister sprawiedliwości i prokurator generalny są zgodnii, że sądy 24-godzinne powinny działać skuteczniej.
bFfCgcZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)