Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w belgii
16.01.2015 20:03

Zarzuty dla domniemanych autorów belgijskiego zamachu

Trzy osoby trafiły do aresztu. Jedna z nich przeżyła policyjny nalot w Verviers, w którym zginęło dwóch domniemanych terrorystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

5 osób z zarzutami uczestnictwa w grupie terrorystycznej. Prokurator postawił je dzień po operacji antyterrorystycznej w kilku miejscach w kraju.

Trzy osoby trafiły do aresztu. Jedna z nich przeżyła policyjny nalot w Verviers, w którym zginęło dwóch domniemanych terrorystów. Dwie warunkowo zwolniono.

Jak podają belgijskie media, w mieszkaniu w Verviers znaleziono wczoraj cztery kałasznikowy oraz materiały służące do produkcji bomby. Tego samego dnia policja interweniowała także w regionie Brukseli oraz w Vilvorde.

Belgijski rząd ogłosił dodatkowe środki walki z radykalizmem i terroryzmem. Wśród nich jest możliwość czasowego odebrania dowodu tożsamości lub paszportu osobom, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego czy zamrażanie aktywów tym, którzy finansują działania terrorystów.

Jednocześnie władze w Brukseli zapewniają, że nie ma bezpośredniego zagrożenia zamachem.

Czytaj więcej w Money.pl
Wprowadzają nowe środki antyterrorystyczne Kroki te ogłoszono dzień po operacji antyterrorystycznej belgijskich sił bezpieczeństwa przeprowadzonej w kilku miejscach w kraju.
Zabił 4 Izraelczyków. Dzisiaj usłyszał zarzuty Zatrzymany 29-latek walczył wcześniej w Syrii po stronie dżihadystów.
"Byli o krok od zamachu". Akcja w Belgii - _ Ta grupa była o włos od przeprowadzenia ataków terrorystycznych _ - mówi belgijska prokuratura.
Krwawa akcja antyterrorystów w Belgii Dwie osoby zginęły, a kilka ujęto podczas policyjnej akcji przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii.
Tagi: zamach w belgii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz