Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
18.11.2014 19:45

Zarząd PO. Szuka strategii przed II turą

Partia ocenia wyniki i planuje strategię na drugą turę, by jej kandydaci zdobyli fotele prezydentów miast.

Podziel się
Dodaj komentarz
(President of the European Council / flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Premier Ewa Kopacz

To dla nas ważne - mówił przed posiedzeniem zarządu szef klubu PO Rafał Grupiński. Podkreślał też, że za wcześnie na szukanie winnych porażki Platformy w sejmikach wojewódzkich, gdzie - według wstępnych wyników - wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wielu polityków opozycji wini za to przewodniczącą PO.

Także szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz zapewnia, że rozliczeń nie będzie.

Czekamy na oficjalne wyniki wyborów - mówi minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Dodaje, że wiadomo już, gdzie będą konieczne drugie tury wyborów. I o tym - podkreślił - będzie mowa na posiedzeniu zarządu PO, a nie o rozliczaniu Ewy Kopacz.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych nie są jeszcze znane przez błędy w systemie informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Przed debatą w Warszawie. Są warunki PiS-u Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi z PiS, Jackowi Sasinowi debatę przed drugą turą wyborów, w najbliższy piątek.
Powyborczy chaos. Prezydent wkracza do gry W związku z problemami z podaniem ostatecznych wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski spotka się z prezesami organów wskazujących kandydatów do składu PKW, a więc z prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Wiadomo, kto zwyciężył w Lublinie. Oficjalnie Daje to tej partii 15 mandatów w 31-osobowej radzie. PO zdobyła 13 mandatów, a komitet Wspólny Lublin - 3 mandaty.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz