Notowania

zamieszki w missouri
13.08.2014 16:02

Zamieszki w Missouri na tle rasowym

Powodem rozruchów jest zastrzelenie przez policję nieuzbrojonego czarnoskórego osiemnastolatka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)

Od trzech dni w Ferguson na przedmieściach St. Louis w amerykańskim stanie Missouri trwają zamieszki na tle rasowym. Powodem rozruchów jest zastrzelenie przez policję nieuzbrojonego czarnoskórego osiemnastolatka.

Okoliczności zastrzelenia 18-letniego Michaela Browna są niejasne. Jego kolega twierdzi, że policjant podjechał do nich samochodem, gdy szli ulicą, i kazał wejść na chodnik. Gdy odmówili, zajechał im drogę i wtedy wywiązała się szarpanina.

Według wstępnych raportów policji, czarnoskóry osiemnastolatek uderzył policjanta i próbował odebrać mu broń. Według jego kolegi, nic takiego nie miało miejsca, a Brown został zastrzelony, gdy uciekał z rękami podniesionymi do góry.

Po śmierci Michaela Browna setki czarnoskórych mieszkańców Ferguson wzięły udział w protestach. Przerodziły się one w zamieszki, podczas których niszczono samochody, rabowano sklepy, podpalano budynki. Policja wielokrotnie musiała użyć gazu łzawiącego. Ubiegłej nocy doszło do strzelaniny.

Funkcjonariusz poważnie ranił mężczyznę, który skierował w jego stronę broń. Federalne władze lotnicze wprowadziły nad Ferguson strefę zakazu lotów po tym, jak ostrzelano tam policyjny helikopter.

Czytaj więcej w Money.pl
"USA powinny zbombardować Meksyk!" Kontrowersyjna wypowiedź padła w czasie debaty telewizyjnej w Fox News. Ann Coulter powiedziała, że czuje, iż fala migrantów zalewa Stany Zjednoczone.
Gaz na ulicach Missouri. Kamieniami w policję W nocy kilkusetosobowy tłum zebrał się obok budynku, który został spalony i splądrowany w niedzielę, gdy w Ferguson wybuchły pierwsze zamieszki.
Były premier Iraku przeciwko następcy Ustępujący premier Iraku Nuri al-Maliki, który chciał zostać na trzecią kadencję, orzekł, że mianowanie jego następcy Hejdara al-Abadiego jest niezgodne z konstytucją.
Ataki lotnictwa w Iraku. Pentagon przyznaje Ataki lotnictwa USA pod koniec ubiegłego tygodnia zwolniły tempo działań zbrojnego ugrupowania Państwo Islamskie.
Tagi: zamieszki w missouri, śmierć michaela browna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz