Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Kijowie. Jarosław Kaczyński jedzie na Ukrainę

0
Podziel się:

PiS popiera europejskie aspiracje Ukrainy i wysyła do Kijowa wysłanników. To reakcja na pobicie uczestników prounijnej demonstracji, do którego w nocy doszło w Kijowie.

Zamieszki w Kijowie. Jarosław Kaczyński jedzie na Ukrainę
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że na Ukrainie przebywa wiceprezes PiS, w drodze jest eurodeputowany Ryszard Czarnecki. Jutro także Kaczyński w towarzystwie większej delegacji zamierza wyjechać do Kijowa.

Szef partii opozycyjnej podkreśla, że w obecnej sytuacji, Ukraińców nie można pozostawić samych sobie. Prezes PiS dodał, że w Kijowie jak najszybciej powinni się znaleźć politycy zaangażowani wcześniej w negocjacje umowy stowarzyszeniowej Ukraina - Unia.

Wskazał - obok Sikorskiego, na Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa, którzy uczestniczyli w misji uwolnienia Julii Tymoszenko oraz na szefa szwedzkiego MSZ Carla Bildta.

Czytaj więcej w Money.pl
Julia Tymoszenko zaapelowała do rodaków Julia Tymoszenko apeluje do Ukraińców o masowy udział w antyrządowych i prozachodnich manifestacjach. Oświadczenie byłej premier odczytała jej córka Jewhenia.
Leszek Miller: Trudno to usprawiedliwić Lider SLD Leszek Miller powiedział, że pobicie przez ukraińską milicję zwolenników integracji europejskiej budzi sprzeciw. Skrytykował jednocześnie Unię Europejską.
Jest reakcja na brutalne działania milicji w Kijowie Nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku brutalnego ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)