Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Izraelu. Aresztowania wśród arabskich demonstrantów

0
Podziel się:

Policja zatrzymała dziesiątki Palestyńczyków. Hamas atakuje rakietami.

Zamieszki w Izraelu. Aresztowania wśród arabskich demonstrantów
(PAP/EPA)

Kilkudziesięciu zatrzymanych Palestyńczyków, kolejne demolowane dzielnice Jerozolimy i zamieszki wybuchające w miastach na północy terenów palestyńskich - tak wygląda sytuacja na Zachodnim Brzegu Jordanu. Od czterech dni dochodzi tam do starć Arabów z izraelską policją. Wszystko po porwaniu i zamordowaniu trzech izraelskich nastolatków a następnie spaleniu żywcem palestyńskiego chłopaka. Rząd Izraela ponownie zaapelował dzisiaj o spokój.

[aktualizacja 13:06]

Z kolei z terenu Strefy Gazy na Izrael spadło kilka kolejnych rakiet, a odłamki jednej z nich lekko raniły żołnierza. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zaapelował do mieszkańców oraz do polityków o spokój i niepodgrzewanie atmosfery.
Obecna spirala przemocy jest najgorszym tego typu kryzysem od kilkunastu lat.

Eksperci obawiają się, że może dojść do wybuchu palestyńskiego powstania. Dlatego próby złagodzenia konfliktu podejmują między innymi Egipt i Stany Zjednoczone.

Sytuacja w Izraelu staje się coraz bardziej napięta. W ciągu czterech dni od śmierci nastolatka protesty Arabów objęły nie tylko Jerozolimę, ale również inne izraelskie miasta. Wyniki sekcji zwłok chłopca spowodowały dodatkowe zaostrzenie sytuacji. Podano bowiem, że został on spalony żywcem.

Aktualna spirala przemocy w tym regionie jest najgorszym tego typu kryzysem od kilkunastu lat. Eksperci obawiają się, że może dojść do wybuchu palestyńskiego powstania. Dlatego próby złagodzenia konfliktu podejmują między innymi Egipt i Stany Zjednoczone.

Konflikt nabrał dynamiki, gdy na początku czerwca zaginęło trzech izraelskich chłopców. Po kilku dniach okazało się, że zostali zamordowani. Rząd Izraela oskarżył o zabójstwo Hamas i odpowiedział represjami. Z kolei ze strony bojówek Hamasu rozpoczął się regularny ostrzał rakietowy izraelskich miast z terytorium Strefy Gazy.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyński nastolatek spłonął żywcem Młody Palestyńczyk miał również ranę głowy, a 90 procent powierzchni jego ciała było poparzone.
Izraelskie lotnictwo znów zaatakowało Był to odwet za palestyński ostrzał rakietowy terytorium Izraela.
Palestyńczycy starli się z izraelską policją Policja znalazła zwłoki w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)