Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
17.08.2013 14:22

Zamieszki w Egipcie. Syn przywódcy Bractwa Muzułmańskiego nie żyje

38-letni Ammar Badie zginął w czasie demonstracji na stołecznym placu Ramzesa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Syn duchowego przywódcy Bractwa - Mohammeda Badiego - został śmiertelnie postrzelony w Kairze w czasie wczorajszego marszu gniewu zwolenników obalonego prezydenta - poinformowała Partia Wolności i Sprawiedliwości, polityczne skrzydło Bractwa.

Jak głosi oświadczenie ugrupowania na Facebooku, 38-letni Ammar Badie zginął w czasie demonstracji na stołecznym placu Ramzesa. Kilka dni temu w czasie demonstracji w Kairze zastrzelona została także córka innego lidera Bractwa, Mohammeda el-Beltagiego.

Nie wiadomo, gdzie przebywa sam Badie, który został oskarżony o podżeganie do aktów przemocy. 25 sierpnia ma ruszyć proces jego i innych członków Bractwa, z którego wywodzi się obalony 3 lipca prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

Egipska telewizja państwowa poinformowała również w sobotę o aresztowaniu syna innego członka kierownictwa Bractwa, Hassana Malka. Policja przetrzymuje również jednego z przywódców Partii Wolności i Sprawiedliwości, Gamala Heszmata.

Tymczasem w meczecie Al-Fath, na placu Ramzesa, nadal przebywają setki ludzi, którzy spędzili dzisiejszą noc zabarykadowani wewnątrz świątyni. Jeden z duchownych powiedział agencji AP, że ludzie boją się opuścić meczet w obawie przed aresztowaniem lub atakami ze strony zgromadzonego na zewnątrz tłumu. Dodał, że przez pewien czas w meczecie znajdowali się uzbrojeni ludzie, ale zostali wyparci. Według policji od strony meczetu padły strzały. Trwają negocjacje z wojskiem w sprawie możliwości bezpiecznego opuszczenia meczetu przez demonstrantów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/m280037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;egipcie;zachodni;przywodcy;ostro;skrytykowani,179,0,1364915.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zachód bagatelizuje sytuację w Egipcie? _ Kraje UE zamierzają ustalić wspólne stanowisko w przyszłym tygodniu. Do tego czasu jedynym skutkiem będą pełne oburzenia oświadczenia _ - zauważa komentator niemieckiego dziennika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/m280021.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty;w;egipcie;armia;weszla;do;meczetu;w;ktorym;byli;islamisci,144,0,1364880.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Egipska armia weszła do meczetu, w którym byli islamiści W budynku przebywało prawie tysiąc zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/m279985.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rewolucja;w;egipcie;po;poludniu;znow;wyjda;na;ulice,89,0,1364313.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Marsz gniewu" w Egipcie. Dziś może być krwawo _ Mimo że odczuwamy ból i żal z powodu straty naszych męczenników, ostatnia zbrodnia sprawców zamachu stanu wzmogła naszą determinację, by z nimi skończyć _.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz