Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
08.08.2012 09:05

Zamieszki w Egipcie. Kolejny atak na posterunek na Synaju

Demonstranci zgromadzili się przed siedzibą gubernatora i domagali się lepszej ochrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Uzbrojeni napastnicy dziś w nocy otworzyli ogień na posterunek policji i wojska na Synaju, w pobliżu egipskiego miasta Al-Arisz - podały media. Według świadków w mieście doszło do protestów. W niedzielę w ataku w tym rejonie zginęło 16 Egipcjan. *

_ Nieznani sprawcy otworzyli ogień na posterunek znajdujący się na głównej drodze między Al-Arisz a Rafah _, _ czyli miastem na granicy ze Strefą Gazy. Siły bezpieczeństwa zamknęły drogę _ - poinformowała agencja Mena. Według strony internetowej dziennika _ Al-Ahram _ do starć między siłami bezpieczeństwa a uzbrojonymi mężczyznami doszło na trzech posterunkach w Al-Arisz.

Świadek cytowany przez agencję Reutera powiedział, że w mieście wybuchły następnie protesty. Demonstranci zgromadzili się przed siedzibą gubernatora i domagali się lepszej ochrony.

To kolejny incydent na Synaju w ostatnich dniach. W niedzielnym ataku na posterunek graniczny w Rafah, o który Kair oskarża dżihadystów pochodzących ze Strefy Gazy, zginęło 16 funkcjonariuszy egipskiej straży granicznej. Napastnicy przejęli dwa egipskie pojazdy wojskowe i przekroczyli nimi egipsko-izraelską granicę w miejscowości Kerem Szalom. Ich celem, według władz izraelskich, było przeprowadzenie ataku na izraelskich cywilów. W pobliżu znajduje się kilka izraelskich osiedli.

Jeden z pojazdów eksplodował na granicy - znajdowały się w nim materiały wybuchowe. Drugi został zaatakowany przez izraelski samolot wojskowy. Według źródła w siłach bezpieczeństwa we wtorek Egipt zaczął ograniczać dostęp do tuneli prowadzących do Strefy Gazy, którymi przemycana jest m.in. żywność i paliwo.

Czytaj więcej o sytuacji w Egipcie w Money.pl
Masakra w Egipcie. Tam nie jest bezpiecznie To odpowiedź na niedzielny atak, w którym śmierć poniosło 16 Egipcjan.
Biskup krytykuje rząd. "Nie złożę gratulacji" Jako niesprawiedliwy dla koptów ocenił dzisiaj skład nowego rządu Egiptu biskup Pachomiusz, pełniący obowiązki zwierzchnika Kościoła koptyjskiego.
Koniec blokady beduinów. Polacy uwolnieni - _ Nic nikomu nie grozi, nie mamy takich sygnałów, ale sytuacja była trudna _ - mówił rzecznik MSZ Marcin Bosacki
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz