Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Chinach. 13 zabitych podczas próby ataku na policjantów

0
Podziel się:

Do starcia doszło w Sinkiangu, muzułmańskiej prowincji na północnym zachodzie kraju.

Zamieszki w Chinach. 13 zabitych podczas próby ataku na policjantów
(Polaris Images/East News)
bEKMRQyJ

Chińska policja zabiła 13 ekstremistów, którzy próbowali dokonać zamachu na gmach służb ochrony prawa w Sinkiangu (Xinjiang), muzułmańskiej prowincji na północnym zachodzie Chin - poinformowały miejscowe władze.

_ - Dziś kryminaliści podprowadzili swój pojazd pod budynek służb bezpieczeństwa w Kargilik, w prefekturze Kasghar w Sinkiangu, i doprowadzili do wybuchu. Policja odpowiedziała stanowczo i zabiła 13 przestępców _ - napisano na stronie internetowej władz regionalnych. Trzech policjantów zostało rannych.

Nie są znane żadne dalsze szczegóły.

bEKMRQyL

Sinkiang zamieszkuje mniejszość ujgurska, lud turecki wyznający islam. Pekin zarzuca im dążenia separatystyczne i terroryzm. Chińskie władze twierdzą, że organizacje ekstremistyczne z Sinkiangu są powiązane z działającymi za granicą islamistycznymi grupami, jednak według ekspertów nie ma na to wielu dowodów.

Ujgurzy twierdzą, że są dyskryminowani przez chińskie władze, skarżą się na prześladowania kulturalne i religijne. Ujgurscy działacze są zdania, że niechęć Ujgurów do władz w Pekinie jest też spowodowana napływem ludności należącej do chińskiej grupy etnicznej Han.

Czytaj więcej w Money.pl
Spór o platformę wiertniczą. Chiny wysyłają... Pierwsza taka operacja przeprowadzona na początku maja wywołała antychińskie protesty w Wietnamie, który także rości sobie prawa do tej części morza.
Aktywiści antykorupcyjni za kratami. Na lata Chiński sąd skazał ich na kary pozbawienia wolności za "tworzenie niepokojów".
Uczniowie wynajmowali zastępców na egzamin Władze zapowiedziały śledztwo w tej sprawie.
bEKMRQzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)