Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mundial w brazylii
09.06.2014 13:06

Zamieszki przed mundialem w Brazylii

Na 3 dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w piłce nożnej, w Sao Paulo, gdzie odbędzie się mecz otwarcia, doszło do ulicznej demonstracji pracowników metra. Związkowcy żądają wyższych płac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do rozproszenia grupy kilkuset osób policja użyła gazu łzawiącego. Nad demonstrującymi krążą helikoptery.

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff zapowiedziała, że nie pozwoli, by agresywne demonstracje zakłóciły piłkarskie mistrzostwa.

Od kilku w Sao Paolo, największym brazylijskim mieście nie działa kolejka podziemna. Pracownicy metra domagają się ponad 12-procentowej podwyżki. Sąd uznał strajk za nielegalny i nałożył na związki zawodowe karę w wysokości około 140 tysięcy złotych za każdy dzień jego trwania. Rządzący miastem gubernator stanu Geraldo Alckmin zagroził, że zwolni pracowników, którzy nie przyjdą do pracy.

Aglomeracja Sao Paulo jest zamieszkiwana przez 21 milionów osób, w większości uzależnionych od transportu publicznego, szczególnie podziemnej kolejki. Ogromnym problemem są wielokilometrowe korki, a strajk pracowników metra dodatkowo pogarsza sytuację.

Czytaj więcej w Money.pl
Brazylia: Dodatkowe koszty na bezpieczeństwo W toku przygotowań do mundialu rząd brazylijski wydał 863 miliony dolarów na dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym na broń dla policji niepowodującą w zasadzie skutków śmiertelnych.
Brazylijczycy oburzeni wydatkami na mundial Opóźnienia, wielkie inwestycje i olbrzymie protesty oraz pytania o to, co społeczeństwo będzie miało z mundialu? Od wielu miesięcy trwa wielka debata publiczna w Brazylii.
Brazylijczycy nie chcą mundialu? Sondaż Mniej niż połowie (48 proc.) Brazylijczyków podoba się, że ich kraj będzie gospodarzem czerwcowych mistrzostw świata w piłce nożnej.
Tagi: mundial w brazylii, brazylia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz