Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-niemcy
31.01.2014 11:01

Zamieszki na Ukrainie. Tusk: ich europejska przyszłość nie jest zakończona

Premier jest dziś z wizytą w Berlinie, gdzie o naszych wschodnich sąsiadach ma rozmawiać z Angelą Merkel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Premier Donald Tusk przyjechał do Berlina, gdzie będzie rozmawiać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o sytuacji na Ukrainie.

Ze stolicy Niemiec Tusk uda się w godzinach popołudniowych na spotkanie z szefem brytyjskiego rządu Davidem Cameronem. Premierzy Polski i Wielkiej Brytanii spotkają się w bazie RAF Brize Norton w Oxfordshire.

Donald Tusk rozpoczął przedwczoraj w Budapeszcie cykl spotkań z szefami unijnych państw i rządów w sprawie Ukrainy. Wczoraj premier był w Brukseli, gdzie spotkał się z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso i przewodniczącym europarlamentu Martinem Schulzem. Tusk zaapelował o wspólne i konsekwentne stanowisko Unii Europejskiej wobec sytuacji na Ukrainie i pomoc w poszukiwaniu rozwiązania kryzysu politycznego.

Z kolei wczoraj wieczorem w Paryżu Tusk razem z prezydentem Francji Francois Hollande'em przekonywał, że UE musi mówić jednym głosem w sprawie Ukrainy. Zdaniem Tuska najważniejszym warunkiem rozwiązania kryzysu na Ukrainie jest zaniechanie wszelkiej przemocy oraz porozumienie elit ukraińskich.

_ - Gra o europejską przyszłość Ukrainy nie jest zakończona _ - podkreślił polski premier.

Antyrządowe protesty na Ukrainie, które wybuchły w listopadzie ubiegłego roku po decyzji prezydenta Wiktora Janukowycza o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z UE, przerodziły się w krwawe zamieszki między demonstrantami a siłami ukraińskiego MSW.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ustalił Tusk z amerykańskim sekretarzem? W 2018 r. w Polsce mają zostać rozmieszczone elementy europejskiej części amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.
"Mediatorem na Ukrainie mogłoby być..." Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada na pytanie o to, czy premier Donald Tusk wybierze się w najbliższym czasie na Ukrainę w roli negocjatora.
Mocny głos w sprawie Ukrainy. Ekspertka mówi, kto zastąpi Janukowycza - _ Ukraina nie potrzebuje Brukseli by walczyć z korupcją i modernizować gospodarkę _ - mówi Lilit Gevorgyan w rozmowie z Money.pl.
Tagi: stosunki polska-niemcy, zamieszki na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz