Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki na Krymie. Niemcy z ostrym apelem do Rosjan

0
Podziel się:

Szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier uznał rozwój sytuacji na Ukrainie w ostatnich godzinach za niebezpieczny.

Zamieszki na Krymie. Niemcy z ostrym apelem do Rosjan
(SPD in Niedersachsen/CC/Flickr)

Szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier wezwał Rosję do bezzwłocznego ujawnienia celów i zamiarów kryjących się za przemieszczaniem rosyjskich wojsk na Krymie. Uznał rozwój sytuacji na Ukrainie w ostatnich godzinach za niebezpieczny.

_ - Szczególnie na Krymie sytuacja poważnie się zaostrzyła _ - oświadczył Steinmeier. _ - Ten, kto obecnie słowami lub czynami dolewa oliwy do ognia, dąży świadomie do konfrontacji _ - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej MSZ w Berlinie.

Zdaniem Steinmeiera zaostrzenie sytuacji nie jest w interesie żadnej ze stron. Jak zaznaczył, dalszą eskalację sytuacji, która mogłaby spowodować nieprzewidywalne skutki, można jeszcze powstrzymać.

Szef niemieckiej dyplomacji powiedział, że wszystkie działania Rosji na Krymie muszą być zgodne z zasadami suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy, a także z umowami o stacjonowaniu floty czarnomorskiej. Podkreślił, że partnerzy w tej sprawie _ trzymają Rosję za słowo _. Steinmeier wyraził opinię, że kraje europejskie powinny jak najszybciej zebrać się, by ustalić wspólne stanowisko UE.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w Berlinie, że _ myśli o ludziach na Ukrainie _. Zapewniła, że UE pomoże mieszkańcom Ukrainy, domagającym się wolności i demokracji. Niemiecka kanclerza powiedziała, że należy uczynić wszystko, co możliwe, by zachować terytorialną jedność Ukrainy. _ Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się na Krymie _ - zaznaczyła Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent reaguje na zajścia na Krymie W opinii prezydenta ostatnie wydarzenia stanowią zagrożenia dla stabilności w całym regionie.
Konferencja Janukowycza wyśmiana w Rosji Korespondent _ Kommiersanta _przyznał że wypowiedzi byłego prezydenta były tak bardzo oderwane od rzeczywistości, że żal było słuchać.
Wielotysięczne manifestacje na Krymie. "Naród z Berkutem" Grupa Krymski Front zajęła centrum prasowe w Symferopolu. Niemal od razu zorganizowała konferencję, podczas której przedstawiła swoje priorytety.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)