Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
10.10.2014 19:43

Zamieszki w USA po zastrzeleniu nastolatka. Policja użyła gazu pieprzowego

Setki mieszkańców St. Louis wyszło na ulice, by protestować przeciwko działaniom policji. Tłum domagał się sprawiedliwości i zaprzestania rasistowskich praktyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

W Stanach Zjednoczonych doszło do zamieszek na tle rasowym. Powodem jest zastrzelenie przez policjanta z St. Louis czarnoskórego nastolatka.

Setki mieszkańców St. Louis wyszło na ulice, by protestować przeciwko działaniom policji. Tłum domagał się sprawiedliwości i zaprzestania rasistowskich praktyk. Podczas demonstracji palono amerykańskie flagi, co w Stanach Zjednoczonych jest całkowicie legalne.

Później doszło jednak do starć z policją. Funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego. Kilkadziesiąt osób aresztowano. Powodem zamieszek jest zastrzelenie na ulicy przez policjanta 18-letniego Vonderrita Myersa. Protestujący uważają, że jest to kolejne nadużycie siły przez funkcjonariuszy.

Policja twierdzi jednak, że użycie broni przeciwko nastolatkowi było uzasadnione, ponieważ posiadał on pistolet, z którego oddał trzy strzały. Rodzice Myersa uważają, że ich syn nie miał broni i że policja manipuluje dowodami.

Czytaj więcej w Money.pl
Gaz na ulicach Missouri. Kamieniami w policję W nocy kilkusetosobowy tłum zebrał się obok budynku, który został spalony i splądrowany w niedzielę, gdy w Ferguson wybuchły pierwsze zamieszki.
Udostępnianie lokalizacji użytkownika telefonu narusza jego prywatność W Stanach Zjednoczonych miało miejsce ważne orzeczenie sądu federalnego w sprawie dostępu do danych lokalizacyjnych użytkowników telefonów komórkowych.
Strzelanina w szkole, dwie osoby nie żyją Do tragedii doszło na terenie szkoły średniej pod Portland w stanie Oregon.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz