Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
słomka
17.09.2011 17:57

Zamiast do Senatu trafił na komisariat

Kandydujący do Senatu działacz KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany za zniszczenie pomnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ftwitty/iStockphoto)

Kandydujący do Senatu działacz KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany przez policję za zniszczenie stojącego w centrum Katowic pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim. Kandydat namalował na nim faszystowskie i komunistyczne symbole.

_ - Adam S. został zatrzymany pod zarzutem zniszczenia mienia. Sprawdzamy także, czy zgromadzenie z jego udziałem było legalne i zgłoszone do Urzędu Miasta _ - powiedział oficer prasowy katowickiej policji, Jacek Pytel.

Lider KPN-OP - według relacji rzecznika - wczesnym popołudniem namalował na pomniku swastykę oraz symbol sierpa i młota. Po przesłuchaniu mają zapaść decyzje o dalszych czynnościach wobec mężczyzny - prawdopodobnie po postawieniu zarzutów zostanie zwolniony.

W ramach swojej kampanii wyborczej Słomka w rocznicę agresji ZSRR na Polskę wysłał do prezydenta Rosji list w sprawie zagrabionych przez Rosję od 1772 r. dzieł sztuki, żądając ich zwrotu. Adam Słomka w PRL był działaczem opozycyjnym. W latach 1991-2001 był posłem na Sejm RP I, II i III kadencji. Kandydował też na prezydenta RP.

Niebawem Słomka ma stanąć przed sądem, oskarżony przez prokuraturę o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw przeciwko wyborom. Chodzi o nadużycia w zbieraniu podpisów poparcia przed wyborami w 2005 r. Polityk nie przyznaje się do winy.

O kampanii wyborczej i związanym z nią prawem czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/89558_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kandydat;psl;do;sejmiku;prowadzil;po;pijanemu,166,0,709542.html) Kandydat PSL do sejmiku prowadził po pijanemu 41-letni Marek K. miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/93208_s.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mandat;z;zagranicy;przyjedzie;do;domu,200,0,888520.html) Mandat z zagranicy przyślą do twojego domu Zagraniczna policja nie będzie miała problemów, aby wyegzekwować mandat nawet w wysokości ponad ośmiu tysięcy złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/116491_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lustracja;w;po;kandydaci;ujawnia;majatki,253,0,805373.html) Lustracja w PO. Kandydaci ujawnią majątki Platforma będzie prześwietlać majątki wszystkich swoich kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Tagi: słomka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz