Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w wołgogradzie
31.12.2013 15:42

Zamachy w Wołgogradzie. Wzrosła liczba ofiar

Dziś w szpitalu w Wołgogradzie zmarła 34. ofiara. Stan siedmiorga rannych w wyniku zamachów lekarze określają jako skrajnie ciężki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Liczba ofiar dwóch zamachów terrorystycznych w Wołgogradzie, na południu Rosji, wzrosła do 34 osób - dziś w tamtejszym szpitalu zmarł jeden z ciężko rannych w wyniku wybuchu bomby w trolejbusie.

W dwóch eksplozjach w Wołgogradzie - przedwczoraj na dworcu i wczoraj w trolejbusie - rannych zostało 105 osób. W szpitalach przebywają wciąż 64 osoby. Stan siedmiorga z nich lekarze określają jako skrajnie ciężki.

Piętnaścioro poszkodowanych przetransportowano samolotami Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych do klinik w Moskwie. Jednocześnie ze stolicy Rosji do Wołgogradu przerzucono lekarzy różnych specjalności.

Dziś w Wołgogradzie odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar zamachów. Pochowany został m.in. 29-letni Siergiej Naliwajko, pracownik Rosyjskich Kolei Żelaznych (RŻD), który obsługiwał bramkę pirotechniczną na dworcu. To on wraz z jednym z policjantów próbował zatrzymać terrorystę samobójcę. W ostatnią drogę odprowadziły go setki mieszkańców miasta.

Organizacją pogrzebów zajmują się władze obwodu wołgogradzkiego. Rodziny wszystkich ofiar śmiertelnych otrzymają bezzwrotną zapomogę w wysokości 1 mln rubli (około 30,5 tys. dolarów).

W Wołgogradzie obowiązują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Do miasta wprowadzono wojska wewnętrzne MSW. Policjanci i żołnierze przeczesują je w poszukiwaniu osób, które mogą mieć związek z organizacją zamachów.

Kontrolowane są hotele, domy akademickie, hotele robotnicze, internaty, strychy i piwnice. Zaostrzono kontrolę podróżnych na dworcu kolejowym i lotnisku. Dokładnie sprawdzane są wszystkie samochody wjeżdżające do miasta. Duże sklepy są monitorowane przez policjantów. Legitymują oni wszystkie osoby, które wydają się im podejrzane. Niektórzy z kontrolowanych zatrzymywani są do dalszych wyjaśnień. Dotyczy to głównie przyjezdnych z republik Północnego Kaukazu.

W wyniku tych działań skonfiskowano już ponad 150 sztuk broni palnej.

Napięcie w Wołgogradzie nie słabnie. Krążą pogłoski, że do miasta przyjechało troje terrorystów-samobójców. Mimo że władze dementują te doniesienia, mieszkańcy obawiają się kolejnego zamachu. W obawie o życie wielu chwilowo zrezygnowało z korzystania z komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Bilans zamachu w Wołgogradzie. Więcej ofiar Do 33 wzrosła liczba ofiar dwóch aktów terrorystycznych w Wołgogradzie na południu Rosji. W nocy w szpitalu zmarła osoba ciężko ranna w trakcie wybuchu na dworcu kolejowym.
Samobójczyni wysadziła się w Wołgogradzie Według ostatnich informacji zginęło 18 osób, a 50 zostało rannych.
Tragiczny bilans zamachu bombowego w Rosji Kobieta dokonała samobójczego zamachu w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie na południu Rosji. Zginęło sześć osób, a 27 zostało rannych - podał Komitet Śledczy FR.
Tagi: zamach w wołgogradzie, zamachy w wołgogradzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz