Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w iraku
23.10.2013 07:00

Zamachy w Iraku. Dziesiątki ofiar po jednym dniu

Ponad połowę tych ofiar odnotowano w położonej na zachód od Bagdadu prowincji Anbar, która jest matecznikiem sunnickiej rebelii zbrojnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 22 policjantów i żołnierzy zginęło wczoraj w zamachach w różnych miejscach kraju - poinformowały źródła policyjne i medyczne.

Ponad połowę tych ofiar odnotowano w położonej na zachód od Bagdadu prowincji Anbar, która jest matecznikiem sunnickiej rebelii zbrojnej przeciwko zdominowanemu przez szyicką większość rządowi.

W mieście Rutba 360 kilometrów na zachód od stolicy Iraku zamachowiec samobójca zdetonował załadowany materiałem wybuchowym samochód obok policyjnej placówki kontrolnej; śmierć poniosło co najmniej pięciu funkcjonariuszy. Ostrzelano także inne takie placówki w mieście, zabijając co najmniej czterech kolejnych policjantów.

Na zachód od Ramadi, leżącego podobnie jak Rutba w prowincji Anbar, pod ogniem przejeżdżających samochodami napastników znalazły się policyjne i wojskowe posterunki wzdłuż głównej drogi z Bagdadu do Jordanii i Syrii. Zginęło tam co najmniej siedmiu policjantów i żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Iraku. Dziesiątki zabitych i rannych Bomba eksplodowała, gdy wierni wychodzili ze świątyni w pierwszym dniu muzułmańskiego święta.
Samobójczy zamach przed kawiarnią Nie żyje co najmniej 30 osób, a 45 jest rannych. Nikt nie przyznał się na razie do zamachu, lecz ataki z użyciem samochodu to ulubiona taktyka lokalnego odłamu Al-Kaidy.
Kierowca kamikadze wysadził się w powietrze Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem.
Tagi: zamach w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz