Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Wołgogradzie. Rosja dziękuje za słowa solidarności

0
Podziel się:

Resort spraw zagranicznych FR podkreślił, że akty terroru w Rosji, USA, Syrii, Iraku, Libii, Afganistanie i innych państwach mają wspólnych inspiratorów.

Zamach w Wołgogradzie. Rosja dziękuje za słowa solidarności
(ec.europa.eu)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło wdzięczność wszystkim zagranicznym przywódcom, którzy potępili zamachy terrorystyczne w Wołgogradzie. Podkreśliło zarazem, że akty terroru w Rosji, USA i innych krajach mają wspólnych inspiratorów.

_ Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim przywódcom światowym, którzy w ślad za oświadczeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ z 29 grudnia bieżącego roku już w pierwszych godzinach po zamachach terrorystycznych w Wołgogradzie stanowczo je potępili _ - oświadczyło w poniedziałek rosyjskie MSZ. _ Wysoko oceniamy słowa solidarności, które napłynęły ze stolic wielu państw _ - dodało.

MSZ Rosji oznajmiło, że odbiera to jako _ potwierdzenie determinacji społeczności światowej, by kontynuować walkę z terroryzmem w każdym zakątku planety bez względu na hasła wykorzystywane do usprawiedliwiania nieludzkich, zbrodniczych działań _.

Resort spraw zagranicznych FR podkreślił, że akty terroru w Rosji, USA, Syrii, Iraku, Libii, Afganistanie i innych państwach mają wspólnych inspiratorów.

_ Cynicznie zaplanowane uderzenie w przededniu obchodów Nowego Roku to kolejna próba otwarcia przez terrorystów wewnętrznego frontu, zasiania paniki i chaosu, wywołania waśni międzyreligijnych i konfliktów w społeczeństwie rosyjskim _ - wskazało MSZ Rosji.

_ Nie dopuścimy do tego. Będziemy kontynuować twardą i konsekwentną walkę z przebiegłym wrogiem, który nie zna granic i który może zostać zatrzymany tylko wspólnymi siłami _ - oświadczył resort spraw zagranicznych Rosji.

W dwóch zamachach bombowych, do których w niedzielę i poniedziałek doszło w Wołgogradzie na południu Rosji, zginęły co najmniej 32 osoby, a 86 zostało rannych. Jak dotąd nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za te akty terroru.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny wybuch w rosyjskim Wołgogradzie. Trolejbus rozerwany na kawałki, wśród ofiar dzieci Rosyjskie władze wszczęły śledztwo w sprawie zamachu terrorystycznego.
Samobójczyni wysadziła się w Wołgogradzie Według ostatnich informacji zginęło 18 osób, a 50 zostało rannych.
Podpalił meczet. To za atak terrorystki? Sprawca rzucił wczoraj wieczorem koktajlem Mołotowa w budynek.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)