Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Pakistanie. Zabici policjanci

0
Podziel się:

Funkcjonariusze konwojowali grupę lekarzy prowadzących akcję szczepień.

Zamach w Pakistanie. Zabici policjanci
(AP/Fotolink/East News)

11 pakistańskich funkcjonariuszy zginęło w wybuchu dwóch bomb podłożonych przy drodze na północnym zachodzie Pakistanu. Funkcjonariusze konwojowali grupę lekarzy prowadzących akcję szczepień przeciwko polio - poinformowała policja.

Pierwszy wybuch ładunku ukrytego przy drodze, którą poruszał się konwój, ranił sześciu funkcjonariuszy. Po paru minutach eksplodowała druga bomba zabijając 11 policjantów i raniąc kolejnych sześciu - relacjonują służby z prowincji Chajber Pasztunchwa. Konwój został też ostrzelany przez nieznanych bojowników. Z informacji policji wynika, że lekarze nie odnieśli w zamachu żadnych obrażeń.

Do zamachu nie przyznała się żadna organizacja. Jednak lekarze prowadzący szczepienia w tym regionie byli wielokrotnie atakowani przez islamskich bojowników, którzy oskarżają ich o szpiegostwo i uważają, że szczepionki powodują o młodych chłopców bezpłodność.

Choroba przenosi się zazwyczaj przez kontakt bezpośredni - głównie drogą pokarmową lub w mniejszym stopniu drogą kropelkową; dotyka zwykle dzieci poniżej 5. roku życia. Wirusy polio mogą wywołać uszkodzenie nerwów objawiające się niedowładem lub porażeniem mięśni. W niektórych przypadkach choroba może być śmiertelna.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej ofiar ataku na chrześcijan W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem.
Powołają nową jednostkę do walki z Talibami - _ Będzie to jednostka szybkiego reagowania wyposażona w nowoczesną broń i śmigłowce bojowe _ - poinformował szef pakistańskiego MSW.
9 islamskich bojowników zginęło w Pakistanie Pakistański śmigłowiec zaatakował dziś obóz szkoleniowy na północnym zachodzie kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)