Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Pakistanie. Liczba ofiar wzrosła do 78

0
Podziel się:

Ponad 100 osób zostało rannych. Do dokonania zamachu przyznało się powiązane z Talibanem islamistyczne ugrupowanie TTP Dżundullah.

Zamach w Pakistanie. Liczba ofiar wzrosła do 78
(EPA/BILAWAL ARBAB)

Do podwójnego zamachu samobójczego doszło przed jednym z kościołów chrześcijańskich w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - donoszą światowe agencje, powołując się na lokalne władze i policję.

Aktualizacja: godzina 19:40

Co najmniej do 78 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego zamachu samobójczego na chrześcijan w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformował pakistański minister spraw wewnętrznych Chaudhry Nisar Ali Khan. Ponad 100 osób zostało rannych.

Do dokonania zamachu przyznało się powiązane z Talibanem islamistyczne ugrupowanie TTP Dżundullah. _ To są wrogowie islamu i dlatego wzięliśmy ich na cel - powiedział rzecznik tego ugrupowania Ahmed Marwat. - Będziemy kontynuowali ataki na niemuzułmanów na ziemi pakistańskiej _.

Wśród zabitych są 34 kobiety i siedmioro dzieci. Z informacji podawanych przez policję wynika, że dwóch zamachowców wysadziło się w powietrze w chwili, gdy grupa wiernych wychodziła po niedzielnej mszy ze 130-letniego kościoła w dzielnicy Kohati Gate.

_ - Słyszałam dwa wybuchy. Ludzie zaczęli biec. Koło kościoła porozrzucane były ludzkie szczątki _ - cytuje Reuters jedną z parafianek, która była świadkiem zamachu.

Jest to jeden z najkrwawszych ataków na chrześcijan w Pakistanie. Na razie nikt nie przyznał się do tego zamachu.

Chrześcijanie, stanowiący ok. 4 proc. 180-milionowej populacji Pakistanu, są dyskryminowani w tym muzułmańskim kraju, ale rzadziej są celem zamachów - zauważa agencja AFP.

Jest to jeden z najkrwawszych ataków na chrześcijan w Pakistanie. Wśród ofiar jest wiele kobiet i dzieci. Z informacji podawanych przez wysokiego funkcjonariusza policji wynika, że dwóch zamachowców wysadziło się w powietrze w chwili, gdy grupa wiernych wychodziła po mszy z kościoła w dzielnicy Kohati Gate.

W 2009 r. ok. 40 domów i kościołów należących do społeczności chrześcijańskiej zostało podpalonych przez muzułmańskich ekstremistów w mieście Godźra w prowincji Pendżab we wschodnim Pakistanie. Co najmniej 7 chrześcijan wówczas zginęło, kiedy grupa ekstremistów ze zdelegalizowanej muzułmańskiej organizacji zaatakowała chrześcijan, oskarżając ich o sprofanowanie stron świętej księgi muzułmanów Koranu.

Czytaj więcej w Money.pl
Talib nr 2 na wolności. Kto go wypuścił? Według Islamabadu uwolnienie Baradara ma na celu ułatwienie procesu pokojowego w Afganistanie wobec zbliżania się terminu wycofania stamtąd amerykańskich żołnierzy w 2014 roku.
Kara śmierci dla lidera islamistów Abdul Quader Mollah i jego zwolennicy twierdzą, że proces przeciwko niemu jest motywowany politycznie.
Zamach bombowy talibów. Nie żyje generał Pakistański generał zginął w dokonanym przez talibów zamachu bombowym w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowała pakistańska armia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)