Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w nigerii
14.10.2012 15:49

Zamach w Nigerii. 20 osób zginęło, kiedy wychodzili z meczetu

Uzbrojeni mężczyźni otworzyli ogień do wiernych, którzy opuszczali świątynie po nabożeństwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(S Martin/CC/Flickr)

Grupa uzbrojonych mężczyzn otworzyła ogień do wiernych, którzy wychodzili właśnie z meczetu w północnej Nigerii. W ataku tym zginęło co najmniej 20 osób - poinformowały lokalne władze.

Atak miał miejsce we wsi Dogo Dawa w stanie Kaduna. Przedstawiciel władz powiedział, że przypuszcza, iż ataku mógł dokonać lokalny gang przestępczy.

Do ataku na razie nikt się nie przyznał, ale - jak zauważa agencja Reutera - większość północnych stanów Nigerii opanowanych jest przez radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram (w języku plemienia Hausa znaczy to: _ Zachodnie wykształcenie to profanacja _).

Boko Haram zwykle atakuje nigeryjskie siły bezpieczeństwa, przedstawicieli władz, czy chrześcijan, lecz w przeszłości przypuszczała ataki na muzułmańskich duchownych i meczety, zwłaszcza te które nie podzielały radykalnej linii Boko Haram.

Stan Kaduna położony jest w niestabilnym obszarze, gdzie spotyka się muzułmańska północ z zamieszkaną w dużej mierze przez chrześcijan południem Nigerii.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia zabiła około 30 członków sekty Nigeryjskie wojsko na północnym wschodzie kraju wdało się w walkę z islamskimi ekstremistami z sekty Boko Haram.
Katastrofa w Nigerii. Niemal 100 osób nie żyje Co najmniej 92 osoby zginęły w Delcie Nigru, na południu Nigerii, w rezultacie wybuchu samochodu cysterny z paliwem.
Bomby wybuchają w kościołach. Giną ludzie Dwanaście osób poniosło śmierć, a 80 zostało rannych w niedzielę w atakach bombowych na trzy chrześcijańskie kościoły na północy Nigerii.
Tagi: terroryzm w nigerii, nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz