Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Lockerbie. To nie Libia za niego odpowiada?

0
Podziel się:

Zamach, w którym zginęło 270 osób, był inspirowany przez Iran, a jego wykonawcami byli Palestyńczycy.

Zamach w Lockerbie. To nie Libia za niego odpowiada?
(indigoprime/CC/Flickr)

Nowy trop wskazuje, że to nie Libia może odpowiadać za zamach sprzed ćwierć wieku na amerykański samolot, który spadł na szkockie miasteczko Lockerbie.

Brytyjska prasa cytuje dokumenty zdobyte przez telewizję al-Jazeera, że zamach, w którym zginęło 270 osób, był inspirowany przez Iran, a jego wykonawcami byli Palestyńczycy.
Teraz potwierdzają ją dodatkowo zeznania zbiegłego do Niemiec byłego oficera irańskich służb specjalnych. Powiedział on, że zamach nad Lockerbie był zemstą za omyłkowe zestrzelenie przez amerykański okręt irańskiego samolotu pasażerskiego z 290 osobami na pokładzie.

Zemstę zatwierdzić miały najwyższe irańskie osobistości z ajatollahem Chomeinim. Iran podjął współpracę z Syrią i funkcjonującym pod jej opieką Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny. Jego założyciel, obecnie 75-letni Ahmed Dżibril, miał przyjąć od Iranu 6 i pół miliona dolarów za zorganizowanie zamachu.

Według tych informacji zajmująca się jego wykonaniem komórka Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny działała na terenie Niemiec. Wszyscy jej członkowie nadal żyją na wolności, choć w przeszłości odsiedzieli wyroki za inne zamachy.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny razem z Afganistanem? By walczyć z... Chiny są coraz bardziej zaniepokojone sytuacją w niespokojnym regionie Sinkiang, gdzie zdaniem władz muzułmańscy ekstremiści otrzymują pomoc z sąsiednich krajów.
Tunezyjska policja zapowiada kontrole Ugrupowania dżihadystów wzmogły swą działalność terrorystyczną od czasów tunezyjskiej rewolucji w 2011 roku. Posługują się często tak zwanym całkowitym nikabem, to jest zasłoną na twarz.
Zabili 21 osób. Ciała wrzucili do studni Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka żołnierze ISIL dokonali egzekucji 17 osób w Haritan, na północny zachód od Aleppo. Ciała zabitych, wśród których są bojownicy syryjskiej opozycji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)