Notowania

zamach w iraku
15.06.2013 16:28

Zamach w Iraku. Obóz irańskich dysydentów w Bagdadzie zaatakowany

Ugrupowanie MEK, oficjalnie usunięte w zeszłym roku przez Departament Stanu USA z listy organizacji terrorystycznych, wzywa do obalenia władzy duchownych w Iranie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Śmierć swych dwóch ludzi w ataku moździeżowym potwierdziło irańskie ugrupowanie dysydenckie Mudżahedin al-Chalk (MEK). 27 osób, w tym sześciu Irakijczyków w pobliżu obozu zostało rannych. W podobnym ataku w lutym tego roku zginęło co najmniej pięciu członków MEK.

Nie ustalono na razie, kto odpowiada za ten atak. Ugrupowanie MEK, oficjalnie usunięte w zeszłym roku przez Departament Stanu USA z listy organizacji terrorystycznych, wzywa do obalenia władzy duchownych w Iranie. W latach 80. walczyło po stronie Iraku w wojnie iracko-irańskiej. W Iraku przestało być mile widziane, od kiedy władzę w Bagdadzie przejęli szyici po obaleniu przez Amerykanów reżimu Saddama Husajna.

W Iranie trwa liczenie głosów oddanych wczoraj w wyborach prezydenckich. Według wstępnych, niepełnych danych prowadzi duchowny i polityk o umiarkowanych poglądach Hasan Rowhani. Jeśli żaden z sześciu kandydatów nie uzyska 50 proc. głosów, 21 czerwca odbędzie się druga tura.

Czytaj więcej w Money.pl
Samobójczy zamach. Nie żyje siedem osób Ofiary śmiertelne to pięciu żołnierzy i dwóch cywilów. Rannych jest 12 żołnierzy i sześciu cywilów.
Seria zamachów w Iraku. 66 zabitych Nikt nie przyznał się do zamachów, ale od początku roku w Iraku wzrosła liczba ataków przeprowadzanych przez sunnickich bojowników oraz iracki odłam Al-Kaidy.
Krwawe ataki na policjantów. Dziesięciu nie żyje Napięcia między różnymi wspólnotami etnicznymi i religijnymi w Iraku wzmaga wojna domowa w sąsiedniej Syrii.
Tagi: zamach w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz