Notowania

zamach w iraku
21.12.2013 13:07

Zamach w Iraku. Ładunki wysadziło trzech samobójców

Nie jest na razie jasne, dlaczego tak wielu wysokich rangą wojskowych przebywało w rejonie kontrolowanym w znacznej części przez sunnickich rebeliantów powiązanych z Al-Kaidą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 18 irackich wojskowych, w tym oficerowie, zginęło w zasadzce w zdominowanej przez sunnitów prowincji Anbar - poinformowały źródła w irackiej armii. Ponad 30 żołnierzy zostało rannych.

Nie jest na razie jasne, dlaczego tak wielu wysokich rangą wojskowych przebywało w rejonie kontrolowanym w znacznej części przez sunnickich rebeliantów powiązanych z Al-Kaidą.

Jak poinformowano, trzej zamachowcy samobójcy zdetonowali ładunki wybuchowe, gdy wmieszali się między wojskowych w opuszczonym budynku w mieście Rutba, ok. 360 km na zachód od Bagdadu.

Według agencji AP, cytującej z kolei źródła policyjne, grupa żołnierzy, w tym generał, przypuściła szturm na budynek, w którym podłożono materiały wybuchowe. Żołnierze mieli w okolicy prowadzić poszukiwania rebeliantów Al-Kaidy.

Premier Nuri al-Maliki rozkazał stacjonującym w pobliżu siłom pościg za organizatorami zamachu. Żadne ugrupowanie do tej pory nie przyznało się do przeprowadzenia tego aktu terroru, ale ataki samobójcze są uważane za znak rozpoznawczy Al-Kaidy.

Powiązani z tą organizacją rebelianci zintensyfikowali ostatnio ataki na irackie siły bezpieczeństwa, ale także na cywilów, których podejrzewają o sympatyzowanie ze zdominowanym przez szyitów irackim rządem; w kraju dochodzi do aktów przemocy na niespotykaną skalę od pięciu lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na pogrzebie. 10 osób nie żyje Irak przeżywa obecnie najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Rebelianci zwiększyli liczbę zamachów bombowych oraz ataków na cywilów i siły bezpieczeństwa.
Kierowca kamikadze wysadził się w powietrze Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem.
Zamach w Iraku. Dziesiątki zabitych i rannych Bomba eksplodowała, gdy wierni wychodzili ze świątyni w pierwszym dniu muzułmańskiego święta.
Tagi: zamach w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz